Андрій Качуро і Анастасія Гайдукевич-Качуро
Андрій Качуро і Анастасія Гайдукевич-Качуро

Разом з Андрієм Качурою і Анастасією Гайдукевич-Качуро, кураторами компанії Amuseum, відомою реалізацією найбільших музейних і історичних проєктів України зібрали для вас рекомендації, як цікаво та з користю провести останні вихідні року. З 19 грудня 2020 року набули чинності нові карантинні обмеження по всій території України, які, зокрема, дозволяють відвідувати виставки, музеї та галереї за умови присутності однієї людини на 10 квадратних метрів. Тим комфортніше буде насолоджуватися мистецтвом і не тільки ним.

СКУЛЬПТУРА

M17 Sculpture Prize 2020, Центр сучасного мистецтва М17

17 грудня 2020 – 21 лютого 2021

M17 Sculpture Prize 2020
M17 Sculpture Prize 2020

В Центрі представлені роботи 12 молодих митців, проєкти яких були відібрані міжнародним експертним журі з-поміж 200 конкурсних пропозицій. Скульптури, світлові та медіаінсталяції, твори з кортену та кераміки, з використанням формаліну та живого моху, і не лише – розмаїття стилів, технік та матеріалів, але об’єднаних загальною тематикою: «Коріння та пилок». Подавачі мали порозмірковувати, чим у сучасному світі для суспільства і для них особисто є поняття «коріння». 

МИСТЕЦТВО

Виставка «Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!», Мистецький Арсенал

18 вересня 2020 – 24 січня 2021

Андрій Сагайдаковський. Декорації.
Андрій Сагайдаковський. Декорації.

До вашої уваги експериментальний проєкт митця Андрія Сагайдаковського — простір Арсеналу перетвориться на тотальну інсталяцію, створену митцем. Його інсталяції буквально огортають і водночас розщеплюють замкнену структуру виставкового простору, деконтекстуалізують його. У просторі цікаво блукати в захопливому очікуванні того, що буде далі, що відкриватиметься в наступних приміщеннях, що ще запропонує автор. Виставка продовжує репрезентацію визначних імен у новітній історії українського мистецтва, до якої належать персональні виставки Олега Голосія, Кирила Проценка, Олександра Гнилицького.

Виставка «Катерина Білокур. Життя в обіймах квітів», Національний музей українського народного декоративного мистецтва

6 листопада 2020 – 31 березня 2021

Катерина Білокур. Життя в обіймах квітів
Катерина Білокур. Життя в обіймах квітів

Ювілейна виставка «Катерина Білокур. Життя в обіймах квітів», присвячена 120-річчю видатної української художниці. На виставці представлено 37 живописних робіт художниці з колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва. Особливий акцент в експозиції зроблено на тих особистостях, які відіграли важливу роль у житті Катерини Білокур – О. Петрусенко, П. Тичина, С. Таранушенко, Д. Косарик, В. Нагай та ін., а також на листах, які Катерина Василівна писала своїм друзям, однодумцям, близьким людям.

ІСТОРИЧНІ ПАМ’ЯТКИ

Андріївська церква

Андріївська церква
Андріївська церква

Реставрація Андріївської церкви тривала 11 років, і нарешті  відкрилась для відвідувачів. Щонеділі та на свята тут відбуватимуться богослужіння, а в інші дні церква працюватиме як музей. Подбали і про гостей з інвалідністю: для людей з вадами зору та дитячих екскурсій майстри вилили з гіпсу окремі елементи оздоблення храму, щоб до них можна було доторкнутися та відчути їхню форму.

СІМЕЙНЕ ДОЗВІЛЛЯ

Виставка «Палац казок Андерсена», виставкові зали Будинку митрополита Національного заповідника «Софія Київська»

10 вересня 2020 – 18 січня 2021

Палац казок Андерсена
Палац казок Андерсена

Виставка присвячена 215-й річниці від дня народження данського письменника Ганса Крістіана Андерсена. Ідеальна локація аби провести час з дітьми. Експозиція складається з найкращого доробку українських митців до творів Ганса Християна Андерсена: ілюстрації, книжки відомих видавництв, порцелянові скульптури героїв казок, театральні костюми, декорації й ескізи до вистав провідних театрів. 

«Зимова Країна», ВДНГ

12 грудня 2020 – 14 березня 2021

Зимова Країна
Зимова Країна

Тут можна провести день і не помітити, як він минув. По-перше, варто відвідати «Музей науки» у павільйоні №23, головна особливість якого полягає у тому, що з кожним експонатом можна взаємодіяти. І дітям, і дорослим буде цікаво.

Традиційна «Зимова Країна» вже працює і пропонує понад 10 різних локацій: від ковзанки та Святкової ялинки до Резиденції Санти та динозаврів морських глибин.

Всі.Свої. Найбільший маркет подарунків Києва, Всі.Свої. Тераса

25 – 27 грудня 2020

Всі.Свої.
Всі.Свої.

П’ять поверхів з виробами кращих українських виробників посуду, гастрономії, одягу тощо. Ідеально, якщо ще не встиг придбати близьким подарунки. А після можна завітати до Андріївської церкви, розташованої зовсім поруч.

КІНО

Виставка «Польоти уві сні та наяву», Музей кіно Довженка-Центру

17 грудня 2020 – 7 березня 202

Польоти уві сні та наяву

Мультимедійний кінематографічний проєкт досліджує роки та епоху, під час яких було створено фільм однойменний культовий фільм Романа Балаяна. Радимо звернути особливу увагу на грандіозну відеомузичну інсталяцію «Шістдесяті» Владіміра Тарасова – гуру литовської джазової музики – про творчу атмосферу за «залізною завісою». Куратором виставки виступив кінознавець Андрій Алферов.