«Крути 1918»: дивитися онлайн

Історичний екшн «Крути 1918» розповідає про військове протистояння взимку 1918 року на залізничній станції Крути, яка розташована в Чернігівській області. На тлі фатальної для історії України битви розгортається романтичний сюжет. Двоє братів Андрій і Олексій Савицькі закохуються в дівчину на ім’я Софія. Обидва вони йдуть в армію, щоби захищати батьківщину. Паралельно більшовики наступають на Київ. Уряд УНР кидає на протистояння ворогу всі боєздатні частини армії, включаючи юнкерів і студентів. В результаті 400 погано озброєних юнаків, в числі яких знаходяться Андрій і Олексій, вступають в бій з чотиритисячною професійною більшовицькою армією.

Прем’єра картини була приурочена до сторіччя проголошення Української Народної Республіки і бою під Крутами. Бюджет картини склав 52 млн грн, половину з яких виділили з держбюджету. При цьому в кінотеатральному прокаті стрічка зібрала лише 7,3 млн грн.

Зйомки фільму проходили в Межигір’ї, в історичному центрі Києва, а сцени з самою станцією Крути знімали в селі Сигнаївка (Черкаська область). В роботі над картиною «Крути 1918» було задіяно близько тисячі акторів, близько 2 тис. одиниць зброї, а в батальних сценах брало участь близько 150 військових Нацгвардії.

Режисер: Олексій Шапарєв

Продюсер: Андрій Корнієнко, Артем Колюбаєв, Тарас Босак

Сценарист: Костянтин Коновалов

У головних ролях: Євген Ламах, Олександр Піскунов, Максим Донець, Олексій Тритенко та ін.

Оператор: Сергій Півненко

Художник: Владлен Одуденко

+