Книжкова полиця: «Кінокулінарія»

«Історія кіно – це, серед іншого, ще й історія їжі» – з цієї фрази починається книга про розкішні вечері і фантастичні рецепти з чарівної країни кіно.

Чи можна уявити такі легендарні стрічки, як «Хрещений батько» без італійської пасти, «Касабланку» – без коктейлів з шампанським, а анімацію «Леді і бродяга» – без фрикадельок і спагетті? За допомогою цієї книги можна перенестися в світ кіно не тільки за переглядом улюбленого фільму, а й за столом зі стравою, яку готували ваші улюблені герої.

Книга містить рецепти з п’ятдесяти фільмів, а також додаток у вигляді кінококтейлів. Кожен розворот книги – це опис кінострічки з її постером або кадром, а також рецепт страви з неї. Крім того, описується і сам епізод стрічки, коли з’являється це блюдо, а також інші цікаві історії зі створення картини.

Книга розділена на тематичні глави: «Смак Скандинавії», «Пряна Азія» тощо, кожна з яких включає знакові фільми того чи іншого регіону.

Це видання одночасно для кіноманів і гурманів. Вона була написана в творчому тандемі двох кінокритиків.

Відзначимо, що один із перших фільмів в історії кіно був теж присвячений їжі. Брати Люм’єр, тестуючи свій винахід, одного разу в 1895 році зняли ролик «Годування дитини» – з цієї короткометражки і почалася історія кінокулінарії.

+