Honest Thief
Honest Thief

Ліам Нісон як Чесний злодій (Honest Thief) «вкрав» у глядачів у Північній Америці (США і Канада спільно) 3,7 мільйона доларів на відкриття фільму, в той час як Тенет набрав досить скромні 50 мільйонів доларів в «домашніх» касах, оскільки кінотеатри в одному з найважливіших для ринку кіно міст – Сан-Франциско все ще закриті, а губернатор штату Нью-Йорк Куомо дозволив відкривати театри тільки за межами самого міста Нью-Йорк, але і то лише до 25% місткості.

Немає сумніву, що жителі міста Нью-Йорк, які скучили по живому спілкуванню з фільмами і не полінується поїхати в передмістя й найближчі міста на фільми, що заслуговують на увагу.

Тим часом в Індії знову відкрилися кінотеатри. А кінотеатри в Китаї вже заповнюють 75% місць і народу все прибуває в силу відсутності страху перед Covid-19. Китайський національне свято День Країни (1-8 жовтня) приніс 544 мільйони доларів касових зборів у кінотеатрах без будь-яких американських релізів, які були перенесені на невизначений час.

Китай – не Китай, але випуск довгоочікуваного сиквела Матриці (The Matrix) по всьому світу відклали до Різдва 2021 року. Тим часом, в чергове було заявлено, що Чудо-жінка 1984 (Wonder Woman 1984) не дозволить позбавити себе задоволення прогриміти на великих екранах. І як і раніше категорично відмовляється, на відміну від інших потенційних блокбастерів, вийти на стрімінгових сервісах хоч за 20 доларів за перегляд, хоч за 30.

Не виключено, що студія Warner Brothers розраховує не тільки на і без того велику популярність виконавиці головної ролі, ізраїльської актриси Галь Гадот, а й на нову її безкоштовну рекламу, оскільки днями з’явилося повідомлення, що Гадот буде грати не когось там із коміксу, а саму єгипетську царицю Клеопатру в новій екранізації цього імовірно історичного сюжету. Нагадаю, що її попередниця в цій ролі, незабутня Елізабет Тейлор, була першою в історії актрисою, яка отримала за роль мільйон доларів (і це в цінах 1963 года!), не рахуючи ще шести(!) мільйонів в належних їй негайних відсотках зі зборів , а студія 20-th Century Fox мало не розорилася і їй знадобилося 10 років, щоби вийти в нуль по Клеопатрі. Подивимося, чи вдасться уникнути прокляття Клеопатри у випадку з Галь Гадот. Не сумніваюся, що всі ризики припадуть на студію, а актриса отримає свої обумовлені мільйони.

На останок про збори скромніше. Також у цей уїк-енд вийшов романтичний фільм

Два Серця (2 Hearts), який зібрав 565 тис. доларів в 1683 кінотеатрах, в той час як комедія Дідусь нелегко поведінки (The War With Grandpa) приніс 2,5 мільйона доларів з 2260 залів, в результаті чого загальний збір картини за 10 днів склав 7,2 мільйона доларів.

А студія Disney, домігшись деякого успіху перезапустивши Фокус-покус (Hocus Pocus) на Хеллоуїн (фільм додав 756 тис доларів на ці вихідні, довівши загальну суму зборів до понад 4 мільйони доларів), відправила Кошмар перед Різдвом (Nightmare Before Christmas, 1993) режисера Тіма Бертона назад в кінотеатри, де фільм зібрав 1,3 мільйона доларів.