Французская депеша
Французская депеша

73-й Каннський кінофестиваль, який в цьому році відмінили у зв’язку з пандемією, оголосив конкурсну програму. Ці стрічки покажуть на спеціальних сеансах в рамках інших кінооглядів різних країн.

Директор кіноогляду Тьєррі Фремо на прес-конференції зачитав список із 56 фільмів. При цьому вони не розподілялися по секціях, як у попередні роки: “Основний конкурс”, “Особливий погляд”, “Тиждень критики” і так далі. Замість цього Фремо згрупував стрічки в блоки “Дебют”, “Анімаційні”, “Документальні”, “Комедії”, “Перший досвід”, “Новачки” тощо.

Кожна з перерахованих картин отримує статус учасниці офіційної селекції Канн-2020. До списку серед іншого увійшли:

«Французька депеша» Уеса Андерсона

«Сокирка» Стіва Маккуїна

«Ще по одній» Томаса Вінтерберга

«Літо 85-го» Франсуа Озона

«Справжні матері» Наомі Кавасе

«Рай: В країну щастя» Хон Сан-су

«Потяг до Пусан 2: Півострів» Ен Сан-хо

«Падіння» Вігго Мортенсена

«Амоніт» Френсіса Лі

Анімація «Душа» Піта Доктера

“Da 5 Bloods” Спайка Лі

“Лімбо” Бена Шаррок

“У сутінках” Шарунас Бартаса

“Планета людей” Лукаса Бельво

“Амоніт” Френсіс Лі

Також керівники кінофесту озвучили статистику, згідно з якою: в цьому році на участь в огляді претендувала рекордна кількість проектів – 2067. Майже третина відібраних картин – 16 – зняли жінки. Відзначимо, що в минулому році в офіційній програмі кінофоруму було 14 стрічок, знятих жінками, а в позаминулому – 11.

Каннський кінофестиваль мав пройти з 12 по 23 травня. На початку травня його скасували. Вибрані фільми покажуть у Торонто, Довілі, Ангулемі, Сан-Себастьяні, Нью-Йорку, Пусані й Ліоні.

Нагадаємо, це вже третій раз в історії Каннського кінофестивалю, коли він скасовується. Вперше це було в 1939 році через Другу світову війну, а другий раз у зв’язку зі студентськими протестами в 1960-х.