Івана Чаббак: Буду рада принести пару «Оскарів» українським акторам

Голлівудський тренер акторської майстерності Івана Чаббак відвідала Київ з дводенним майстер-класом.

Серед учнів Івани: Бред Пітт, Шарліз Терон, Джим Керрі, Холлі Беррі, Джеймс Франко і багато інших багаторазових володарів премій «Оскар» та «Еммі». Вона заснувала «Студію Івани Чаббак» в Голлівуді, яка на сьогоднішній день є найпрестижнішим місцем навчання акторів, сценаристів і режисерів. А її книга «Майстерність актора: Техніка Чаббак» стала американським бестселером за версією Los Angeles Times.

Після майстер-класу Івана поділилася враженнями від роботи з українськими акторами і висловила надію, що її ще раз запросять в Україну.

Івана, часто українських акторів, які випускаються від одного майстра, звинувачують в шаблонності. Чим відрізняється ваша техніка?

Немає ніякого кліше. Будь-актор несе в собі унікальність того, що він робить. Моя техніка допомагає всім людям знайти ту саму унікальність. Багато хто думає, що бути особливим – це погано, але ж це ж ваша унікальність. Не треба соромитися свого страху, потрібно бути гордими і використовувати все на благо собі. Ваші дії, манери дозволяють вам бути креативними. Вони дають можливість зрозуміти, що на землі немає жодної подібної вам людини. Тому що ви – унікальні.

Скільки разів можна використовувати одну і ту ж біль для досягнення мети? Чи треба шукати іншу проблему?

Краса – в темряві, інтрига – в тіні. Все, що ми робимо – мистецтво. Якщо це картина, то всю біль, проблеми, ми розповідаємо на полотні. Якщо ви запитаєте Пікассо: «Скільки картин ви зробили всередині себе?» Відповідь буде: «Нескінченно багато».

Як позбутися від затиску?

Дивлячись, що затискає. Всі ситуації – різні… Тут немає конкретної відповіді. Залежить від того, що ви робите, що граєте. Що саме вас затискає? Що вам потрібно зробити – так це переглянути даний блок і поставитися до нього, як до підказки: чи потрібно мені цим займатися в принципі або все ж докласти більше зусиль для досягнення мети? Важливо подивитися на те, що нас зупиняє. Я говорю зараз про життя взагалі.

Потрібно повторно переглянути все і, при необхідності, змінити це, щоб рухатися вперед. Це ваш вибір. Ви можете просто сказати: «Я затиснутий» – і все. А можете сказати те ж саме, але змінити те, що вас тримає. І єдиний шлях змінити цей самий затиск – просто переглянути все.

Цим ми і займалися два дні на майстер-класі, створюючи «емоційний щоденник». Ми ставили перед собою запитання: «Що тримає мене? Які мої почуття?»

Яку магію ви проводите зі своїми акторами, що в результаті вони отримують Оскари?

Багато людей, побувавши на воркшопі, задавалися цим питанням. Відповідь проста: треба працювати. І не треба боятися відкривати для себе нові речі. Хоробрість також важлива. Більшість людей, з якими я працювала, були досить сміливі і дивилися на речі, яких інші люди боялися до смерті. Мої учні не просто могли на них подивитися, а й розібратися, а також прийняти і використовувати їх, немов фарби, які пізніше вони наносили на своє акторське полотно.

Дивіться на людей: їх незвичайні зміни поки вони просто працюють. Я говорю всім, що не роблю хороших акторів, а працюю тільки з відмінними акторами. Знаю, що добре – це не досить добре. Мені хочеться більшого, кращого, чудового. Вся магія – в роботі. Я вивчала науку про поведінку, акторську майстерність, психологію і антропологію. Тому я дивлюся на вас, коли ставлю запитання. Ваша відповідь і поведінка про все говорить. Я можу відчути, що мені вдалося зачепити у вас щось правдиве і справжнє.

В Україні дуже відкриті люди. Я бачила кілька дивовижних виступів. Тож я сподіваюся і буду рада принести пару «Оскарів» українським акторам.

Яким був найбільш кумедний випадок на ваших тренінгах?

Кожен день породжує якусь смішну історію. Я завжди намагаюся знайти комедію в поганих ситуаціях. Так дивно виходить: часто, працюючи з людьми, ми усміхаємося і плачемо в недозволених місцях.

Я кажу людям: якщо ви не отримуєте задоволення від роботи, вам не весело – значить ви зробили неправильний вибір. Люди часто люблять переживати і знаходити небезпеку в речах. Якщо ви працюєте як я, то це веселий досвід. Я вважаю, що люди повинні вміти знаходити гумор в найбільш туманних моментах і це їм допоможе насолодитися життям. Потрібно жити, а не виживати.

Акторами народжуються чи стають?

Навіть якщо ви супер класний і талановитий з народження, але при цьому не навчаєтеся, то, швидше за все, нічого не вийде. Людина, яка приділяє час розвитку – може стати зіркою і досягти більшого, тому що вона сильніше намагається, ніж просто талановитий від природи. Часто талановиті від народження лінуються, адже вважають, що природа їх вже нагородила і їм не потрібно перенапружуватися. Я працювала з людьми по всьому світу і рідко траплялося, що у тебе є більше, ніж один дубль.

Використовуйте фотографію близької людини для заміни та говоріть з нею безпосередньо. Актор повинен репетирувати незалежно від кількості дублів, які у нього є.

У вас є планка, яку треба досягти. Як тільки ви дотягли цю планку – вона стає вище, і ви знову намагаєтеся дістати її. Тому ви ніколи не повинні зупинятися в навчанні.

Яка ваша улюблена книга?

У мене багато улюблених книг. І взагалі я люблю читати. Я тренуюся в окремій кімнаті в своєму будинку. Ця кімната – бібліотека. Там є чотири стіни, які вщент заповнені книгами. Майже кожну я прочитала. Я багато чого витягла з читання та багато чому навчилася. Тому мені завжди хочеться сказати: «Іди, вибери собі книгу, досить гратися у відеоігри і дивитися телевізор». Книга – найкраща самоосвіта. Книги – це відмінний ресурс, яким необхідно користуватися.

Як досягти успіху? Чи варто дивитися на когось, як на приклад для свого навчання?

Щоби стати актором, режисером або письменником потрібно багато часу. Більшість падають обличчям в бруд. Шарліз Терон сказала про мене, про нашу спільну роботу і про акторську студію: «Я вивчила набагато більше, коли впала обличчям у бруд». Вчишся більшого, коли терпиш невдачу. Це хороша можливість знайти відповідь і зрозуміти, що є проблемою. Вона допомагає тобі зрозуміти причину, щоб її виправити. Тому я й кажу, що найкраща книга до прочитання – моя (сміється – ред.). Тому що вона допоможе вам вивчитися не тільки на акторів або бізнесменів, а й навчить бути людьми.

 

Переклад: Альона Дорошенко

ЧИТАТИ ЩЕ

Найкрасивіші весільні сукні з кіно

У Нью-Йорку нещодавно завершився Тиждень весільної моди, на якій бренди показали сукні сезону осінь-зима 2018/2019. Але наречені частіше шукають сукню, як в улюбленому фільмі, аніж...

Як накачати прес у домашніх умовах: Ефективні вправи та поради

Прес – це одна з тих частин тіла, яку багато людей прагнуть покращити. Незалежно від того, чи ви хочете досягти рельєфного живота або просто зміцнити...

Зелений чай: яку користь він приносить

Зелений чай є одним із найпопулярніших напоїв у всьому світі. Його історія налічує тисячі років, і вона широко використовується в культурі різних народів. Але окрім...

Собаки та подорожі: чудова фотосесія

Фотограф Ганна Гейер любить подорожувати і бере із собою своїх чотириногих улюбленців. Ось про що вона пише: "Привіт, друзі! Мене звуть Ганна. Я живу в Австрії...