Перегони на верблюдах і мороз -50: в передачі “Світ навиворіт” покажуть північ Китаю

«Світ навиворіт»: Дмитро Комаров вирушить у найхолодніший регіон Китаю і вперше візьме участь у гонках на верблюдах

Дмитро Комаров покаже, як монголам на півночі Китаю вдається виживати при 50-градусних морозах і до сих пір берегти власні давні традиції

«Світ навиворіт» продовжує екстремальну китайську експедицію і в новій серії, яка вийде на каналі «1+1» уже сьогодні о 22.45, вирушає вивчати найнезвичайніший регіон Піднебесної – Внутрішню Монголію. Дмитро Комаров познайомиться з «нащадками» великого Чингісхана, щоб підготуватися з ними до стародавніх традиційних змагань – гонці на північних верблюдах.

Цього разу з сучасного та інноваційного Пекіна команда «Світу навиворіт» перенесеться в найхолодніший і дуже автентичний регіон Китаю, в якому в умовах екстремальних холодів далеко від цивілізації живуть 6 мільйонів етнічних монголів. Вони зберегли свій древній спосіб життя і не відмовилися від своїх національних традицій. Тут шамани проводять містичні ритуали, люди живуть у юртах, а чоловіки надають перевагу не автомобілям, а їзді  верхи або в упряжках.

Уже багато століть для жителів Внутрішньої Монголії головними в господарстві залишаються тварини, яких точно не очікуєш зустріти в цьому морозному місці – верблюди. «Світ навиворіт» приїде сюди за два дні до найголовнішого свята в житті всіх монголів – зимового фестивалю Наадам. Цьому святу вже більше 8 століть, а одним з найважливіших подій фестивалю є гонка на верблюдах.

Щоб дізнатися всі подробиці підготовки до незвичайних змагань, Дмитро Комаров побуває в гостях у найвідомішого в регіоні монгола, який зі своїм верблюдом-чемпіоном рекордну кількість разів отримував призові місця на гонках. Господар запропонує взяти участь у невеликих пробних скачках на верблюдах і ведучому тревел-шоу.

«Я потрапив у зимову казку – і вперше в нашій програмі візьму участь у гонці на верблюді. А вони розганяються до 65 кілометрів на годину. Я ще ніколи не бігав на верблюді. Це такий адреналін!» – поділиться враженнями Дмитро Комаров.

Також нащадки династії Чингісхана поділяться секретами, як їм вдається виживати при температурі мінус 40-50 градусів і запропонують українським мандрівникам «утеплитися» по-монгольські.

Крім того, команда «Світу навиворіт» переночує в справжній юрті, спробує традиційні монгольські делікатеси і дізнається, чому в сучасному столітті монголи навмисно відмовляються від благ цивілізації.

+