Годзилла і Конг рятують касу

Епідемія? Якась така епідемія ?! Картина Годзилла проти Конга (Godzilla vs. Kong) від студії Warner Bros. за розмірами касових зборів відповідала величезним розмірам титульних персонажів в перші свої вихідні, перевершивши всі очікування. Збори склали 32,2 мільйона доларів на рекордних для епідемії 3064 екранах за вікенд і 48,5 мільйона доларів з моменту відкриття в 2409 залах минулої середи. На частку цього реального блокбастера довелося 92% північноамериканських (США і Канада спільно) касових зборів. Це найвищий збір на відкриття для будь-якого фільму під час епідемії. І ці цифри абсолютно можна порівняти зі зборами подібних жанрових фільмів, випущених до епідемії і усіляких локдаунов. Схоже, що люди знову знаходять бажання злізти з дивана і піти в кіно, навіть, коли як в разі Годзілли проти Конга, картина одночасно була доступна і на стрімінговом сервісі HBO Max.

Цікаво, що значна частина зборів припала на особливо широкоформатні кінотеатри, включаючи IMAX, де картина зібрала приблизно 4,5 мільйона доларів за п’ятиденний період. Ці кінозали виявилися популярними, оскільки вони дозволяють легше підтримувати соціальну дистанцію через їх величезних розмірів. Відкриття кінотеатрів в районі Лос-Анджелеса також дуже допомогло зборів. Сенсаційний дебют Годзілли проти Конга тим більше примітний, враховуючи, що в даний час відкрито лише 55% театрів в Північній Америці, більшість з яких все ще мають обмеження по заповнюваності. У Канаді відкриті тільки 20% кінотеатрів.

Цими вихідними був випущений ще всього один студійний фільм Чекають безбожні (The Unholy) від студії Sony, який посів друге місце 3,2 мільйона доларів з 1850 екранів, які ніяк не можна порівняти з Годзиллою.

Екшен російського режисера Іллі Найшуллер Ніхто (Nobody), який відкрився на першому місці в минулі вихідні, теж постраждав від присутності в театрах Годзілли проти Конга, спустившись на третє місце з 3,07 мільйона доларів. Фільм з популярним Бобом Оденкёрком зібрав 11,87 мільйона доларів за десять днів після випуску.

І, як завжди, завершимо закордонним прокатом. І, як завжди, тут домінує Китай. Після відкриття в Китаї з 69,2 мільйона доларів в минулі вихідні, Годзилла проти Конга скоротила збори всього на 37% до 44 мільйонів доларів. Каса в Китаї зараз становить 137,1 мільйона доларів. Загальні зарубіжні збори фільму в ці вихідні склали 71,6 мільйона доларів, в тому числі 3,8 мільйона доларів в Мексиці, 3,6 мільйона доларів в Австралії і 2,7 мільйона доларів на Тайвані. Поза Північної Америки збори тепер досягли 236,9 мільйона доларів, а всесвітні – вражаючих 285,4 мільйона доларів, 28 мільйонів з яких надійшли від величезних екранів IMAX. «Полу-мультик» Том і Джеррі (Tom & Jerry) зібрав 3 мільйони доларів в більш ніж 40 країнах, з них 1 мільйон доларів в одній Австралії. Загальна сума зборів картини студії Warner Bros. поза Америки становить 54 мільйони доларів, а світові збори дійшли до 93,5 мільйона доларів.

+