Хэллоуин

Не буде перебільшенням сказати, що ми живемо в досить лякаючі часи. Здавалося б, цей період минув разом із завершенням холодної війни і її страхом перед взаємним ядерним знищенням, проте наразі він повертається з початком нової холодної війни. Багато в світі є й інших страхів окрім цього – хвилі біженців і нелегальних іммігрантів, що затоплюють цивілізовані країни, відсутність зростання реальної заробітної плати незважаючи на падіння безробіття тощо…

Яке, запитаєте ви, має все це відношення до касових зборів у кінотеатрах? А ось яке: коли новий сіквел або, якщо хочете, «переосмислення» сорокарічної давності (1978) страшилки «Хелловін» (Halloween) збирає в свій перший вікенд у прокаті Північної Америки (США і Канада спільно) 77,5 мільйона доларів, починаєш думати, чому люди готові платити чималі тепер гроші за відвідання кінотеатру? Щоб ще біль ше злякатися?

Думаю, що все-таки справа в тому, що жанр хоррору, мабуть, має якийсь терапевтичний вплив – ти навздихаєшся, а то і накричишся в темному залі, побачивши всі криваві жахіття у фільмі, а потім виходиш на вулицю і, глянь, сонечко світить, пташки співають, та й ти живий-здоровий. А то, що потрібно платити за рахунками і думати про те, пустять на тебе ядерну ракету чи ні, так це все не смертельно, поки ти живий.

Після цього абсолютно ненаукового аналізу успіху фільму, пара фактів про його додаткові досягнення. Новий «Хелловін» став другим в історії фільмом за результатами свого першого уїк-енду в прокаті, поступившись тільки «Веному», ще одного нещодавнього дебютанта того ж жанру. Знову ж «Хелловін» став другим за касовими зборами в жовтні фільмом жанру хоррора з обмежувальним за віком рейтингом «R». Крім двох других місць фільм зайняв перше за результатами зборів у один конкретний день, зібравши 33,25 мільйона доларів. Якщо додати до північноамериканських зборів 14,3 мільйона, зібраних у перших 23 зарубіжних країнах, то при постановочному бюджеті всього в 10 мільйонів доларів світовий збір на відкритті в 91,8 мільйона доларів обіцяє дуже суттєвий прибуток творцям картини.

Я вже згадав побратима за жанром «Веном». У свій третій вікенд фільм зібрав 18,1 мільйона доларів і посів почесне третє місце за результатами вікенду. Загальні його збори в Північній Америці вже досягли значних 171,1 мільйона доларів. В решті світу картина зібрала 290,7 мільйона доларів і довела вміст свого глобального гаманця до 461,8 мільйона. Це скрашує програш другого місця в цей вікенд музичній драмі «Зірка народилася» (A Star Is Born), яка вперше за три тижні обійшла «Веном». Картина з Леді Гагою в головній ролі зібрала 19,3 мільйона доларів у Північній Америці і тепер її загальний збір тут досяг 126,4 мільйона доларів, а глобально картина перейшла приємний для неї рубіж у 200 мільйонів (200,1). Хоча треба зазначити, що в англомовних країнах, на зразок Великобританії, картина йде краще, ніж к країнах, де англійська мова не рідна.