Месники: Фінал
Месники: Фінал

«Месники: Фінал» втримав перше місце за зборами в Північній Америці (США і Канада спільно) вже третій тиждень поспіль, перевершивши новачка «Покемон. Детектив Пікачу» (Detective Pikachu). «Фінал» заробив 61,3 мільйона доларів у Північній Америці. Загальний касовий збір фільму в усьому світі наразі складає 2,485 мільярда доларів. І тепер картина займає друге місце після абсолютного поки рекордсмена, фільму Джеймса Кемерона «Аватар».

У «домашньому» прокаті «Фінал» заробив 724 мільйони доларів, обійшовши свого попередника «Месники: Війна нескінченності» (679 мільйонів доларів) і «Чорну Пантеру» (700 мільйонів доларів), щоби піднятися на третє місце в прокатній історії Північної Америки, поступаючись тепер тільки «Зоряним війнам: Пробудженню сили» і «Аватару». У цей уїк-енд фільм зібрав ще 102,3 мільйона доларів на інших ринках.

«Детектив Пікачу» скоїв досить помітний уклін на своє відкриття в Північній Америці в 4202 кінотеатрах, зібравши в них 58 мільйонів доларів. Молоді люди складали більшість глядачів. Чоловіки складали 56 відсотків аудиторії, 57 відсотків з яких ще не досягли 25 років.

Перший екранний фільм про досі популярних покемонів отримав критичні відгуки вище середнього (63 відсотки на Rotten Tomatoes), а ще краще від глядачів, отримавши «A» на CinemaScore. Зоряний голос популярного Райана Рейнольдса в ролі Пікачу, думається, допоміг картині. «Детектив Пікачу» зібрав ще 103 мільйони доларів в міжнародному прокаті, причому на один Китай припало 40,8 мільйона доларів. За ним далеко позаду стоїть Великобританія (6,6 мільйона доларів).

Також у ці вихідні дебютувала комедія студії MGM «Шахрайки» (The Hustle), яка заробила пристойні, але не сенсаційні 13,6 мільйона доларів, що забезпечило їй третє місце в «домашньому» прокаті.

Цей фільм є «жіночим» ремейком нині давньої комедії «Відчайдушні шахраї». У головних ролях знялися популярні Енн Хетеуей і Ребел Вілсон. Вони зіграли шахрайок як високого класу (Хетеуей) так і низького (Вілсон), які об’єднуються, щоб обдурювати чоловіків, які нічого не підозрюють. Картина отримала погані відгуки й оцінку «B» на CinemaScore, широко відкрилася на 3007 екранах в Північній Америці. Незважаючи на менш ніж зоряні огляди, комедія привернула молодіжну жіночу аудиторію: 70 відсотків жінок, 64% з яких у віці від 18 до 34 років.

Ще одна комедія-новачок «Помпошки» (Poms) з легендарною Діаною Кітон не спрацювала так само добре по касі на святковий День матері (її героїні скоріше бабусі, ніж матері!), заробивши всього 5,1 мільйона доларів у свій перший вікенд. Жінки склали 75 відсотків аудиторії. Причому найбільшим сегментом стала вікова група старше 55 років – 27 відсотків.

Кітон і Джекі Уівер очолюють ансамбль актрис, у якому також присутні Рея Перлман, Селія Уестон і Пем Грієр. Вони грають жінок, які створюють групу взаємної підтримки в будинку для літніх людей. Фільм вийшов у 2750 кінотеатрах.

Іншим новачком на вихідних був біографічний фільм «Толкін» (Tolkien) з Ніколасом Холтом у ролі автора «Володаря перснів». Фільм посів дев’яте місце в Північній Америці, де продаж квитків склав 2,15 млн доларів. Близько 52 відсотків глядачів фільму про молодість письменника були молодше 35 років.