Формальдегід та його вплив на організм людини

Формальдегід представляє собою безбарвний газ для якого характерний різкий запах. Отримати таку речовину можна методом окислення метанолу. Ця сполука з давніх часів відома своїми бактерицидними властивостями, завдяки чому застосовується для консервації органів та тканин людського тіла.

Наявні дубильні властивості зробили формальдегід важливою складовою деревообробної промисловості. Активно використовується в процесі виготовлення косметики та продуктів харчування. Речовина застосовується в різних промислових напрямках.

Джерела виділення формальдегіду

Формальдегідні пари виділяться з різних речовин під час горіння. Сюди відносяться: вихлопні автомобільні гази, смог, тютюновий дим та природній газ. Крім того небезпечні речовини виділяються з таких побутових матеріалів, як: ламінат, фанера, ДСП та МДФ.

Щодня люди зустрічаються з формальдегідом практично всюди. Навіть меблі та підлога можуть бути прямими джерелами виділення даної речовини. Повністю вивітритися вона може протягом 3-5 років. Якщо говорити про м’які меблі, то тут цей процес може тривати до 10 років. Варто відмітити, що речі з натурального дерева не містять такого газу, але й вартість їх в рази вища.

Небезпечний вплив на людину

Першими симптомами отруєння парами формальдегіду вважаються нежить, задуха, головний біль, кашель та сльозотеча. Своєчасна допомога лікарів та усунення джерела виділення безбарвного газу дозволяють позбутися наслідків отруєння даною речовиною.

Отруєння формальдегідом може викликати наступні захворювання:

  • алергію, напади астми та кашель;
  • постійні головні болі;
  • хронічну втому та сонливість;
  • психічні збудження та порушення сну;
  • порушення регуляції температури тіла.

Самостійно визначити рівень впливу формальдегіду на організм практично неможливо. Для цього є спеціальна лабораторія УкрХімАналіз, де кваліфіковані лікарі за допомогою сучасного обладнання зроблять необхідні аналізи.

Правила захисту від формальдегіду

Щоб захистити себе та навколишніх від шкідливого впливу формальдегіду, необхідно віддавати перевагу меблям із натурального дерева. Перед внесенням меблів у приміщення варто спочатку «вивітрити» їх на свіжому повітрі. Предмети з ДСП та МДФ не можна ставити поблизу джерела тепла, щоб не створювати умови для випромінювання парів. Також потрібно забути про куріння в приміщенні та активно очищувати повітря. Позитивно впливати на здоров’я буде наявність зелених рослин. Бережіть себе та своїх близьких!

+