Фільми «Кегельбан» та «2014» перемогли на КіноКульт Фесті

Переможцями форуму :КіноКульт Фестстали фільми «Кегельбан» та «2014». У понеділок, 30 листопада, завершився третій :КіноКульт Фест, що пройшов цьогоріч в онлайн-форматі.

За результатами голосування глядачів дві короткометражки отримали найбільшу кількість балів: «Кегельбан», режисера Ахмеді Ернес-Сарихаліла та «2014», режисерок Мирослави Трофимчук та Ганни Гладкої.

«Особисто для мене дуже важливо, що переможцями глядацького голосування стали фільми, які дуже по-різному висвітлюють ту саму наріжну тематику понівечених російською агресією територій України, Криму та Сходу. Знаково також, що перемога «2014» збіглась із прокатними датами найважливішого документального фільму року – «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик, в якому режисерки Мирослава Трофимчук та Ганна Гладка є героїнями. Ця синергія вкотре ілюструє значення молодого українського кіна, до якого прагне привернути додаткову увагу фестиваль :КіноКульт», — розповів виконавчий продюсер телеканалу UA: КУЛЬТУРА Лук’ян Галкін.

Фільм «Кегельбан» розповідає про одруженого чоловіка, який ночами працює в кегельбані. Після роботи він розклеює листівки кримськотатарською мовою. Однієї ночі він отримує телефонні дзвінки з невідомого номера. Тиск на нього посилюється. Ворогами виявляється оточення, в якому він живе.

Фільм «2014» показує Красногорівку – маленьке містечко поблизу Донецька, яке страждає від обстрілів регулярно. Уже сьомий рік, як жителі Східної України забули, що таке спокійне і мирне життя. Військові дії не припиняються, і звуки обстрілів диктують свої правила. Кожен, хто перебуває тут, пережив свою трагедію, як і сім’я, яка про неї розповіла.

Зазначимо, на сайті :КіноКульт глядачі могли проголосувати за найкращий фільм. У програмі фестивалю було 16 українських короткометражних фільмів конкурсної програми та два фільми-переможці за результатами глядацького голосування 2019 року.

Нагадаємо, фестиваль культового кіно :КіноКульт уперше пройшов в онлайн-форматі та вдруге поспіль за результатами глядацького голосування нагороджує відзнаками українських режисерів.

+