Найкращі фільми про катастрофи

Напевно, кожному глядачеві відомо почуття, коли адреналін зашкалює від того, що на екрані щось горить, падає, вибухає, вирує, герої кричать, біжать, хтось рятується, хтось гине. Фільми-катастрофи здатні викликати дуже широкий спектр відчуттів, за що їх любить глядач.

Все популярнішими стають сюжети про глобальні катаклізми землі, пов’язані з апокаліпсисом. Така тематика має зв’язок із реальним життям і попереджає кожного про небезпеку розгніваної стихії.

Армагеддон (1998)

«Армагеддон» став одним із найпомітніших фільмів режисера Майкла Бея. У центрі сюжету – команда бурильників, яка намагається врятувати Землю від неминучої загибелі. Справа в тому, що, за прогнозами NASA, на нашу планету насувається гігантський астероїд.

До фатального зіткнення залишаються лічені дні. І якщо раніше землянам щастило – траєкторії космічних тіл такого розміру з планетою не перетиналися, то зараз все набагато гірше.

Астероїд точно впаде на землю, живим не залишиться ніхто. Запобігти катастрофі можна лише у тому випадку, якщо підірвати астероїд зсередини. На виконання цього найважливішого завдання вчені запрошують команду буровика Гаррі Стемпера. Разом із дочкою та своєю командою, а також із професійними астронавтами, він прямує до астероїда.

Але виявилося, що поверхня астероїда дуже жорстка для буріння, тоді залишається єдиний вихід – підірвати атомну бомбу.

Післязавтра (2004)

Режисер Роланд Еммеріх розповів про наслідки реальної проблеми – глобальне потепління. Масове танення льодовиків призводить до зниження температури вод Світового океану. Ці зміни впливають загалом всю екосистему.

Клімат на Землі змінюється, наступають катаклізми: у Токіо випадає град великих розмірів, у різних країнах починаються тривалі дощі, там, де не було торнадо, вони виникають у неймовірних кількостях, а в пустелі випадає сніг.

Вчений Джек Холл попереджав про це уряд США, але до нього не дослухалися вчасно. Він був одним із перших учених, які забили тривогу напередодні трагедії. Тепер уже пізно. Потрібно готуватися до найгіршого.

Син Джека – Сем – знаходиться в Нью-Йорку. Місто накрило величезною хвилею, а потім все замерзло. Невеликій групі людей, що залишилися живими, загрожує загибель від холоду та голоду. Але Джек не втратив надію побачити свого сина живим.

Екіпаж (2012)

Відповідь на запитання “чи судять героїв” шукав у драмі «Екіпаж» режисер Роберт Замекіс. Фільм розповідає про досвідченого пілота авіалайнера Віпа Вайтекера. Усе своє життя він присвятив авіації.

Але у певний момент чоловік розуміє, що справи у нього йдуть не надто добре. Уіп страждає залежністю від алкоголю та наркотиків.

Якось він вирушає в черговий рейс на лайнері, в якому перебувають 102 пасажири. Через відмову горизонтального стабілізатора і подальшу відмову двигуна літак починає падати з висоти дев’ять тисяч метрів.

Незважаючи на критичну ситуацію, Уіп поводиться холоднокровно і знаходить рішення, яке дозволяє йому уникнути аварії літака і масових людських жертв.

Прокинувшись у лікарні, він дізнається, що телеканали називають його посадку дивом і звеличують його, як героя. Але в органів, які контролюють авіацію, інша думка. У лікарні Уіпу зробили аналіз крові та виявив наявність алкоголю. Тепер йому загрожує довічний термін ув’язнення.

Меланхолія (2011)

Пронизлива драма Ларса фон Трієра, яка розповідає про останні дні існування Землі, яка загине внаслідок зіткнення з планетою Меланхолія, що подорожує. Вона довгий час була закрита Сонцем, а тепер це небесне тіло наближається до Землі, і уникнути зіткнення неможливо.

З швидкого Апокаліпсису фокус зміщується на переживання двох сестер – Жюстін і Клер. Кожна їх сприймає майбутню загибель по-різному. Жюстин – наречена на розкішному весіллі, втрачає будь-яку зацікавленість до «найщасливішого дня» у її житті.

Жінку охопила важка депресія, і поки гості розважаються на її святі, вона дивиться на все повними очима байдужості. Клер намагається допомогти сестрі, але чим ближче стає Меланхолія, тим менше сил у неї залишається.

Земне ядро: Кидок у пекло (2003)

Нез’ясовні явища починають відбуватися у різних частинах світу. Серед мирного населення починає наростати паніка та військові змушені звернутися за допомогою до професора Джоша Кійза та Сержа Левека, які можуть допомогти зрозуміти, що відбувається.

Вчені з’ясовують, що причина катаклізмів у земному ядрі. Зовнішня оболонка ядра Землі зупинилася і це загрожує життю планети. Через зупинку ядра електромагнітне поле Землі починає повільно руйнуватися.

Незабаром це призведе до повного виходу з ладу електроніки, а вже через рік сонячна радіація знищить все живе на планеті.

Але є можливість запобігти цьому процесу. Для цього необхідно побудувати ультразвуковий бур, за допомогою якого вдасться проникнути в ядро Землі, щоб підірвати там мегатонний ядерний заряд.

Саллі (2016)

Клінт Іствуд зняв біографічну драму про аварійну посадку літака рейсу 1549 року на річку Гудзон у 2009 році.

Ось уже 40 років Чеслі Салленбергер працює пілотом цивільної авіації та більшу частину року проводить у небі, здійснюючи масу внутрішніх перельотів. Сюжет фільму розповідає про один із робочих днів героя, коли він опинився на межі загибелі.

15 січня 2009 року Саллі, як його називали колеги та знайомі, вилетів із Нью-Йорка літаком А320. На борту було 155 осіб. Усі вони ледь не загинули через те, що раптово відмовили обидва двигуни. Саллі ухвалив мужнє рішення посадити літак на воду Гудзона.

Іншого вибору в нього й не було – не вистачало висоти, щоб дотягти до аеропорту. У результаті пілоту вдалося вдало здійснити екстрену посадку і ніхто не постраждав.

Суспільність назвала Саллі народним героєм. Але незабаром з’ясувалося, що представники льотної комісії вважають його мало не злочинцем, стверджуючи, що він зробив грубу помилку і поставив під загрозу життя півтори сотні людей.

2012 (2009)

Фантастична картина «2012» – інтерпретація кінця світу від Роланда Еммеріха, в назву якої закладено дату 21 грудня 2012 року, яка відігравала далеко не останню роль у відомому календарі народу Майя. Згідно з їхнім пророцтвом, цього дня планети Сонячної системи виявляться на одній лінії, що призведе до серії глобальних природних катаклізмів.

Відомий геолог Едріан Хелмслі, внаслідок низки досліджень, робить висновок, що незабаром Земля може загинути. Справа в тому, що потік нейтрино, що утворився в результаті потужного спалаху на Сонці, розігріває до критичного рівня ядро нашої планети.

Через рік на саміті Великої Вісімки глави найвпливовіших держав ухвалюють рішення підготуватися до глобальної катастрофи і побудувати ряд так званих ковчегів, здатних зберегти людську расу. Ось тільки це лише великі кораблі, і вмістити всіх вони не зможуть.

Неможливе (2012)

Гостросюжетна драма «Неможливе» розповідає про реальні події, що розгорнулися під час нищівного цунамі у грудні 2004 року. Величезна хвиля, викликана землетрусом біля берегів Індонезії, забрала життя понад трьохсот тисяч людей.

За достовірними розрахунками фахівців ООН, це була найбільша природна катастрофа, яку довелося пережити населенню Землі за останні сто років.

Фільм розповідає історію однієї британської родини, яка вирушила на відпочинок до екзотичного Таїланду. Марія та Генрі живуть у щасливому шлюбі та виховують трьох прекрасних дітей. Канікули починаються чудово, туристи радіють теплому сонцю та прозорій воді спокійного океану. Але один день переверне їхнє життя назавжди.

Величезна брудна хвиля, наче містичний ураган перетворить цей райський куточок на пустельні руїни. Люди, що люблять один одного, втратять зв’язок між собою без надії на зустріч. Але, навіть втративши все, людина не перестає сподіватися.

Смерч (1996)

Режисер Ян де Болт зняв фільм-катастрофу про одне з найпоширеніших природних явищ у США – смерчі. Щорічно утворюється кілька сотень таких смерчів у різних районах країни.

Сюжет розгортається навколо метеоролога Джо, яка має особисті рахунки з торнадо – стихія забрала життя її батька, коли вона була ще дитиною. Її шлюб із Біллом Хардінгом, теж вченим, дав тріщину і вони збираються розійтися. Залишилося лише підписати папери на розлучення.

Проте, їм необхідно довести до кінця програму досліджень. Джо і Білл розробили пристрій під назвою “Дороті” і завдання в тому, що його має засмоктати всередину урагану.

Вчені повинні протестувати свій апарат у дії і для цього обрали день, коли країною було зафіксовано цілу серію спалахів торнадо. Але це виявляється нелегким, оскільки природна стихія залишається непередбачуваною.

Проте вчені-метеорологи не здаються і вступають у бій із природою, хоча всі обставини складаються проти них. Тим часом у них встигають з’явитися і конкуренти, до того ж, подружжю-метеорологам, які розлучаються, слід з’ясовувати стосунки.

Землетрус (2011)

Картина Фен Сяогана описує події Тяньшанського землетрусу 1976 року. Воно тривало лише 30 секунд, але за ці короткі миті встигло забрати сотні тисяч життів.

У масштабі однієї сім’ї Лі Юанни у картині продемонстровано трагедію тисяч сімей постраждалих. Під час землетрусу гине чоловік Лії, а діти опиняються під уламками будинку. Врятувати вона може лише одного – або сина Фан Да, або дочка Фан Ден.

Якщо вона не поспішить, то обидва загинуть. Вони абсолютно рівноцінно мають право на життя, на юність, зрілість і старість, але в матері є менше хвилини та двох дітей, які прагнуть вижити.

+