Фільм Сергія Буковського «Головна роль» – у конкурсі Лейпцизького кінофесту

В основний конкурс Міжнародного кінофестивалю DOK Leipzig у Німеччині потрапив новий фільм Сергія Буковського «Головна роль». Картину також номіновано на MDR Film Prize «За видатний фільм Східної Європи».

Стрічка присвячена мамі режисера – Ніні Антоновій, якій наразі 80 років. «Сотні ролей у кіно – великих і маленьких. Це – особиста історія. Про чесне й печальне життя. Про жертовність і свободу. Справжня акторська слава прийшла до мами лише раз у житті. Це була головна роль у першому радянському кольоровому багатосерійному телефільмі «Варчина земля». З того часу минуло 45 років…» – говорить Сергій Буковський.

Режисер розпочав зйомки картини у 2013 році. «Документальне кіно, вибачте за категоричність, для мене перетворилось у занадто дороге хобі. На щастя – я не один. Я вдячний своїм друзям оператору Толі Химичу і звукорежисеру Ігорю Барбі, які пустилися зі мною у цю авантюру, й ми почали знімати кіно. У січні 2016 ми отримали грант Державного агентства України з питань кіно і продовжили роботу на студії Пронто Фільм», – пояснює режисер.

Сергій Буковський – відомий український режисер, у його творчому доробку понад 40 кіно- і телефільмів. Серед них – «Завтра свято» (1987), «Знак тире» (1992), «Червона земля» (2000), «Вілен Калюта. Реальне світло» (2001), «Війна. Український рахунок» (2003), «Назви своє ім’я» (2006), «Україна. Точка відліку» (2011).

Сергій Буковський не вперше презентує Україну на Міжнародному кінофестивалі у Лейпцигу. 1990 року його фільм «Дах» отримав Гран Прі «Золотий голуб», а п’ять років по тому картина «На Берлін!» була відзначена Спеціальним Дипломом журі.

Міжнародний кінофорум DOK Leipzig – найстарший у світі фестиваль документального кіно – відзначив минулого року своє 60-річчя.

+