«Золотий глобус» приніс золото каси

У нашому минулому огляді касових зборів ми передбачали, що перемоги на «Золотому Глобусі-2020», які були вручені 5 січня на церемонії, яку дивилися близько півмільярда людей у ​​всьому світі, вплинуть позитивно на касові збори. І ось що отримала «Золотий Глобус», як кращий фільм-драма, військова епопея «1917» режисера Сема Мендеса, (який отримав «Золотий Глобус» як кращий режисер) про Першу світову війну, перемогла в свій перший вікенд широкого прокату з 36,5 мільйона доларів. Ця сума була зібрана з 3434 екранів в Північній Америці (США і Канада спільно). Включаючи збори в обмеженому прокаті до цього, «домашній» рахунок після цього вікенду склав 39,2 мільйона доларів. А передбачали, в кращому випадку, 20-25 мільйонів.

За кордоном «1917» заробив $ 21,1мілліона в перших 30 країнах і $ 60,4 млн по всьому світу. Великобританія лідирувала із зірковими 9,5 мільйонами доларів, що зрозуміло, враховуючи, що картина про британських солдатів тієї жахливої ​​війни.

Реальна війна режисера Мендеса вирвала касову корону у «Зоряних воєн: Скайуокер. Схід» (Star Wars: The Rise of Skywalker), які врешті-решт зглянулися до другого місця в свій четвертий вікенд з 15 мільйонами доларів. Тепер фільм готується приєднатися до клубу мільярдерів з $989,6 мільйона глобальних зборів.

«Джуманджі-2» пішов з 14 мільйонами доларів в свій п’ятий вікенд і досяг «домашніх» зборів у розмірі 257,1 мільйона доларів і 414 мільйонів доларів за кордоном, включаючи 22,6 мільйона доларів за ці вихідні. Глобальний збір таким чином досяг $ 671,1 мільйона.

З помітних фільмів, що претендують на призи, «Маленькі жінки» (Little Women), що зайняли шосте місце з $ 7,7 мільйона, досягли «домашнього» збору в розмірі $ 74 мільйонів. А по всьому світу картина подолала позначку в 100 мільйонів доларів, з них 33,2 мільйона доларів за межами Північної Америки.

Великим розчаруванням серед новинок цього вікенду став фантастичний трилер “Під водою” (Underwater) з Крістін Стюарт у головній ролі, що коштував у виробництві 50 мільйонів доларів. Фільм дебютував приблизно з $ 7 мільйонами в Північній Америці, а за кордоном заробив тільки $ 7,1 мільйона в 22 країнах. Глобальний збір вкрай малий для такого жанру – $ 14,1 мільйона.

Цікаво, що критики серйозних кінематографічних видань були непоганої думки про картину, навіть порівнюючи її з «Чужим», класиком жанру. Мовляв, «Під водою» – це підводний еквівалент космічного «Чужого». Хвалили спецефекти. Але в цілому, як бачите, ефект від картини був невеликий, незважаючи на певну популярність Крістін Стюарт. Це її, на жаль, другий провал у жанрі екшн після нової версії «Ангелів Чарлі».

Мультик «Холодне серце 2» (Frozen 2), який посів дев’яте місце за результатами вікенду, проте закінчив вихідні з $ 1,371 мільярда глобально і став по касі фільмом № 11 усіх часів.

І останнє: «Король помер! Хай живе король!». Говоріть, кінематограф помер під натиском телебачення? Помиляєтеся! 2019 рік виявився рекордним за світовими касовими зборами, що склав більше 42 мільярдів доларів.

ЧИТАТИ ЩЕ