У липні розпочнеться перший в Україні Форум кастинг-директорів

Масштабний онлайн-проєкт з елементами освітньої програми пройде у партнерстві з Українською асоціацією кастинг-директорів та за підтримки УКФ

В його рамках відбудеться лекторій для акторів, серія освітніх заходів для кастинг-директорів та практичний курс для тих, хто хоче увійти в професію. Проєкт триватиме чотири місяці, а один з блоків пройде в рамках кінофестивалю «Молодість». Ініціатива проходитиме за підтримки УКФ. Участь у всіх подіях безкоштовна.

«Спільнота кастинг-директорів України налічує приблизно 100 фахівців. Вони працюють з телеканалами, великими студіями, середніми та малими продакшенами тощо. При цьому, кастинг-директори прослуховують від 6 000 до 12 000 українських акторів усіх рівнів кваліфікації. Певним чином кастинг-директори впливають і формують український аудіовізуальний продукт», — говорить кастинг-директор, співзасновник Форуму кастинг-директорів Павло Макарченко.

Під час проєкту будуть публічно обговорені проблеми, які існують в українській кастинг-індустрії. Це — відсутні стандарти роботи кастинг-директорів; відірваність від міжнародного контексту; не завжди чітка взаємодія між кастинг-директорами і продюсерами, режисерами та акторами.

«У грудні 2019 відбулась перша зустріч новоствореної асоціації кастинг директорів, на якій вперше були публічно озвучені проблеми самими кастинг-директорами. У розробці даного проекту ми багато в чому послуговувались даними, отриманими на цій зустрічі» — коментує кастинг-директор, співзасновниця Форуму та Української асоціації кастинг-директорів Ольга Любарова.

Серед учасників і спікерів проєкту українські та зарубіжні кастинг-директори, актор і режисер Ахтем Сеітаблаєв, продюсер Володимир Яценко, режисери Наріман Алієв та Марина Степанська, інші професіонали кіноіндустрії. Учасники будуть обговорювати галузеві проблеми та обмінюватися досвідом в чотирьох блоках:

  1. Онлайн-лекторій для акторів від кастинг-директорів (14 липня — 6 серпня);
  2. Освітні онлайн-заходи галузевого форуму кастинг-директорів в рамках кінофестивалю «Молодість» (25 — 28 серпня);
  3. Онлайн-курс для тих, хто хоче увійти в професію «Лабораторія кастинг-директора» (у серпні відбір учасників, з 15 вересня до 16 жовтня — проведення курсу);
  4. Підсумкова подія та презентація результатів проєкту (жовтень).

Проєкт стартує із зустрічі номінантки на «Еммі», кастинг-директорки, учасниці ICDN, Ненсі Бішоп (Чехія). Вона проведе воркшоп «Як українському актору потрапити в міжнародний проект?». Подія відбудеться 14 липня онлайн, початок о 16:00, реєстрація за лінком: uacd.com.ua/lectures.

Довідка:

Українська асоціація кастинг-директорів — це об’єднання кастинг-директорів аудіовізуальної індустрії України, для розвитку спільних інтересів, становлення професіоналізму в галузі, підвищення статусу професії, забезпечення вільного обміну інформацією, ідеями та стандартизації робочої практики.

ЧИТАТИ ЩЕ

Mom beats me: what to do

Family relationships between parents and children can be complex and sometimes confusing. Sometimes situations arise in families when children face physical punishment from their parents....