Томмі Лі Джонсу – 74: цікаві факти та цитати актора

Томмі Лі Джонс родом з Техасу і якби ми не знали цього напевно з сторінки актора в Вікіпедії – ми б з легкістю змогли вгадати. А в якому штаті американські чоловіки бувають ще брутальніше?

Актор народився в сім’ї, далекій від шоу-бізнесу: батько все життя пропрацював нафтовиком, а мама, жінка дуже неординарна, змінила безліч професій – від вчительки і власниці салону краси до офіцера поліції. До слова, емоційні батьки розлучалися і одружувалися двічі. І це в ті роки! Джонс ніколи не коментує своє сімейне життя, але завжди висловлював щиру повагу своїм батькам і своїй бабусі – корінний американці з племені Черокі, яка могла буквально все зробити власними руками. Джонс, на відміну від батьків, був куди більш розсудливим хлопцем. Спочатку він отримав стипендію в престижній приватній старшій школі в Техасі, а в 60-х також по стипендії вступив до одного з кращих університетів світу – в Гарвард, де сусідом по кімнаті в гуртожитку став майбутній віце-президент США Альберт Гор. У коледжі Томмі Лі Джонс грав за команду Гарвард з футболу і захистив диплом з історії католицизму.

Свою кар’єру майбутня голлівудська зірка починав в театрі, і аж до 80-х років Джонс був більше відомий як зірка Бродвею. Але сцена не могла принести впевненого доходу, тому театр Джонс поєднував з ролями в мильних операх рейтингових телеканалів. Тим не менш, статус “шанованого актора” все частіше приводив його в проекти, улюблені публікою і номіновані на престижні нагороди. У 1981-му актор вперше був номінований на “Золотий глобус” за “Шахтарськ дочку”, а в 1983-му отримав премію “Еммі”. До середини 80-х актора все частіше стали запрошувати в великі голлівудські постановки і в 1991-му році Джонс отримав свою першу номінацію на премію “Оскар” за трилер “Джон Ф. Кеннеді: Постріли в Далласі”. Ця роль привела його до ще одного трилера – хіта “Утікач” 1993-го року, за який актор виграв заповітну статуетку. І з цього моменту Томмі Лі Джонс став одним з найбільш затребуваних акторів Голлівуду.

Томми Ли Джонс

Бетмен назавжди”, “Природжені вбивці”, “Клієнт”, “Вулкан”, “Служителі закону”, “Правила бою”, “В долині Ела”, “Старим тут не місце”, “Лінкольн”, “До зірок”, і звичайно ж, франшиза “Люди в чорному” – ось лише частина визнаних робіт з фільмографії Томмі Лі Джонса. Дуже велика кількість артистів багато віддали б за таку фільмографію. Актор ще двічі був номінований на премію “Оскар” – за проникливу роль в антивоєнної драмі “В долині Ела” і за роль сенатора Тадеуша Стівенса, борця проти рабства, в байопіку “Лінкольн” Стівена Спілберга.

Томмі Лі Джонса недолюблює преса і обожнюють колеги. Точніше не так – частина колег його побоюється, а інша – щиро любить і захоплюється. Роберт Де Ніро, партнер Джонса по “Малавіті” (2013 рік) і майбутній “Афері по-голлівудськи” (2020 рік) називає техасця не тільки своїм другом, з яким можна поговорити раз на рік – зате ця розмова буде мати значення, але і одним з кращих акторів свого покоління.

І правда, Томмі Лі Джонс ніколи не зараховував себе до акторів, що вклоняються Методу, він за фактом таким і є, його небагатослівна і неекспресивна гра, побудована на нюансах – це і є справжня ода Методу. До слова, можливо актор і шанує Станіславського – він може просто про це не говорити, та й взагалі він багато не говорить. І ось цю його якість так не любить преса. У мережі можна знайти з десяток статей про те, що Томмі Лі Джонс – найгірший з тих, з ким інтерв’юєрам доводилося мати справу.

Чому їх це дивує – ось наше запитання? “Крутий чоловік”, який робить свою роботу – такого актора складно запідозрити в любові до голлівудського блиску і відповідей на одні і ті ж питання.

І тим ні менш, не численні цитати актора вражають. Прочитавши їх, легко переконатися, що Томмі Лі Джонс – не тільки відмінний актор, але і прямолінійна людина, що не розгубив своє “Я” в світі блиску і гламуру.

Томми Ли Джонс

Про постійне пояснення з журналістами і гонорари

Мої найулюбленіші фільми – це ті, за які я отримую найбільше грошей <...> Мені б хотілося, щоб фільми говорили за себе самі. Ні глядачам, ні журналістам я б не хотів пояснювати, що в моєму фільмі означає те чи це, і чому ми взагалі його зняли. Фільми знімають з іншою метою. А якщо хтось любить пояснювати – йому треба набрати клас і стати лектором.

Про ставлення індустрії до гендерних проблем

Не впевнений, що по Землі ходить хоч одна жінка, яка не піддавалася б об’єктивації хоч раз в житті виключно через свою гендерну приналежность. У Голлівуді все ж масштабне, і дискримінація теж. Звичайно чоловіки теж страждають від забобонів – “треба бути не таким, а якимось іншим”. Можна сидіти всім разом і страждати, а можна нарешті щось змінювати у собі і своєму ставленні, для початку зійде.

Люди в черном
Люди в черном

Про класичну акторську освіту

Я так і не отримав акторської освіти, це правда. Не відвідував навіть ніяких курсів. В молодості мені здавалося, що я зможу довіряти тільки тому вчителю, який вже точно краще за мене в цьому ремеслі. А я тоді був упевнений, що краще немає нікого.

Про шлях до успіху

Ніяких секретів не відкрив для себе і не відкрию для вас. Я просто працював: театр, телебачення, багато проб. Знайшов агента по-краще і через 15 років невпинної роботи став впізнаваним, ще через 5-10 ви всі захотіли зі мною говорити. Ось, говорю.

Томми Ли Джонс

Про дружбу з Альбертом Гором

Ми познайомилися з Алом в коледжі, дружимо все життя. Що тут ще скажеш? Коли мене запросили представити його на церемонії нагородження Нобелівських лауреатів – хвилювався навіть більше, ніж коли сам отримав “Оскар”. Це можна вважати цікавим фактом?

Томмі Лі Джонс і його невичерпна харизма повертаються на великий екран. Уже цієї осені в кинотеатрах  України вийде кримінальна комедія “Афера по-голлівудськи”. За сюжетом, невдаха-продюсер у виконанні Роберта Де Ніро вирішує виправити своєважке положення і заради страхових грошей вирішує вбити на зйомках головну зірку нової стрічки – поважного ветерана вестернів (Томмі Лі Джонс). Ось тільки його племінник і со-продюсер (Зак Брафф) навіть не здогадується про задум і вже точно не підозрює, що знімальний процес стартував на гроші місцевого мафіозі – великого любителя кіно (Морган Фріман).

Мы дуже сподіваємося, що цей тандем нас порадує ще не одним спільним фільмом.

ЧИТАТИ ЩЕ

Євробачення: Історія Вогняної саги – дурна, але чесна комедія про пісенний конкурс

Комедія «Євробачення: Історія Вогняної саги» хльостко висміює все банальне і недолуге, що є в цьому пісенному конкурсі. Але разом із тим і ефектно виділяє сильні...