Sorry, this entry is only available in Ukrainian and rus. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Канадське місто Ванкувер – одне з найвідоміших у цій північній країні. І, крім усього іншого, відомий він тим, що часто ставав “дублером” інших міст у кіно. Тут знімалися сцени, які за сюжетом відбуваються зовсім в інших місцях. У яких саме? Сьогодні ми розповімо, що за міста “грав” Ванкувер.

Сан-Франциско

Легендарний “Годзілла” був знятий зовсім не тут. Глядачі, які дивилися кіно вперше, могли подумати, що воно й зняте у Сан-Франциско – але це не так. Зйомки йшли у Британській Колумбії. Оглядовий майданчик Hi-View у провінційному парку Сайпрес (Західний Ванкувер) став дублером затоки Сан-Франциско.

Кадр з фiльму
Вид з майданчика в Cypress Provincial Park

Це не єдиний фільм, де Сан-Франциско “підмінили” Ванкувером, але він безперечно став одним із найвідоміших.

Чикаго

Хто не знає Вілла Сміта? Це один із найвідоміших американських акторів – і в тому числі він грав роль у фільмі “Я, робот”. Дія тут відбувається в Чикаго майбутнього, але мало хто знає, що насправді зйомка велася не в Чикаго.

Кадр з фiльму
Ovaltine Cafe, 251 Hastings St E, Vancouver

Нью Йорк

Це одне з тих міст, які Ванкувер «грав» найчастіше. Нема рації перераховувати всі такі стрічки — їх насправді багато. Але варто виділити стрічку з Джекі Чаном «Розбір у Бронксі». Сам актор говорив з цього приводу, що режисери не дуже звертали увагу на декорації, тому що ставили на чільне місце сюжет кіно і спецефекти.

Кадр із фільму, на задньому плані видно гори, які є у Ванкувері, але немає у Нью-Йорку

Сіетл

Усі три частини гучного фільму “50 відтінків сірого” знімалися в канадському Ванкувері, але за сюжетом дія відбувалася в американському Сіетлі.

Кадр з фiльму
Хмарочос Bentall 5, 550 Burrard St, Vancouver

Мумбаї

І індійські міста йому теж доводилося грати. Ось така різнопланова кінематографічна доля канадського міста. Роль Мумбаї він виконував у фільмі “Місія нездійсненна: Протокол Фантом”. Сценаристи, режисери, декоратори – всім їм довелося попрацювати заради того, щоб глядач не зрозумів, де насправді проходили зйомки, і залишився при враженні, що вони йшли в Індії. На створення видимості екзотики пішло дуже багато часу та зусиль.

Кадр з фiльму
Vancouver Convention Centre

У Ванкувера, на перший погляд, просто одного з великих північноамериканських міст, виявилася багата кінематографічна історія. Він зміг стати схожим на безліч світових міст і зайняти почесне заслужене місце в списку найбільш затребуваних міст світу для зйомок кінострічок.