«Шазам!», відкрийся

Вельми розташований до дітей і юнаків фільм-екранізація популярного коміксу «Шазам!» (Shazam!) Легко очолив список переможців вікенду з $53,5 мільйонами, зібраними з 4217 екранів Північної Америки (США і Канада спільно). Включаючи попередні дні показів, загальні збори фільму в Північній Америці склали $56,8 мільйона.

За кордоном, у 79 країнах, фільм коштував у виробництві 100 мільйонів доларів, теж стартував вражаюче, заробивши 102 мільйони доларів, довівши свій глобальний збір до 155,5 мільйона доларів. Китай, що вже стало правилом, очолив список із $30,9 мільйона. Однак тут спостерігалося різке падіння зборів у суботу. Можливо через слабке або погане «сарафанне радіо».

Хоча, «Шазам!» не побив жодних рекордів у своє відкриття, схоже, буде запущена нова франшиза від DC Сomics.

Успіх картини був забезпечений молодими кіноглядачами. Більше половини аудиторії були віком до 25 років, в тому числі майже третина віком до 17 років. Для порівняння, 46 відсотків із тих, хто подивився «Капітан Марвел» в ці вихідні, ще не досягли 25 років. Чоловіки склали 65 відсотків покупців квитків на «Шазам!», який має досить легкий обмежувальний рейтинг PG-13.

«Кладовище домашніх тварин» (Pet Sematary), римейк оригіналу 1989 року, також непогано дебютував у Північній Америці, заробивши 25 мільйонів доларів із 2585 екранів. Це стало другим найкращим стартовим уїк-ендом для адаптацій страшилок письменника Стівена Кінга («Воно» зібрав у свій перший вікенд $123,4 млн. без урахування інфляції).

Жаховичок привернув чоловіків (54%), в той час як 75% покупців квитків були 35 років і нижче, доводячи, що успіх фільм пояснюється не тільки ностальгією.

На міжнародному ринку, в 46 країнах, фільм відкрився з $17,5 мільйонами. Що забезпечило йому глобальний старт у $42,5 мільйона при відносно скромному бюджеті в $21 млн.

Сімейний фільм студії «Дісней» відомого режисера Тіма Бьортона «Дамбо» (Dumbo) скоротив збори на 60% у свій другий вікенд до 18,2 мільйона доларів, довівши розчаровуючий 10-денний збір у Північній Америці до 76,3 мільйона доларів. За кордоном справи йшли дещо краще, де фільм заробив $39,6 мільйона. У 55 зарубіжних країнах збір тепер становить 137,8 мільйона доларів, і глобальна каса тепер досягла $ 213,8 ​​мільйона.

«Дамбо» вийшов на третє місце, потім слідує хоррор «Ми» (Us), який перетнув $200 мільйонний рубіж у всьому світі. У свій третій вікенд на екранах картина заробила ще $13,8 мільйона на внутрішньому ринку. На «домашньому» рахунку у фільма $152,4 мільйона, а на зарубіжному $64,2 мільйона. Що при бюджеті в 17 мільйонів непогано кореспондує з $216,6 мільйона глобальних зборів.

Після перетину позначки в 1 мільярд доларів у світовому прокаті минулого тижня, блокбастер «Капітан Марвел» прийшов у цей уїк-енд в Північній Америці номером п’ять з $12,7 мільйона в свій п’ятий вікенд, заробивши тут загалом $ 374,1 мільйона. За кордоном картина з героєм жінкою заробила додатково 14,1 мільйона доларів. «Капітан Марвел» тепер знаходиться на дев’ятому місці в списку найкасовіших адаптацій коміксів, не враховуючи мультиплікаційних.

«Вище суспільство» (High Life), науково-фантастичний епос з Робертом Паттінсоном і Жюльєт Бінош, набрав найкращий середній показник зборів на екран – $ 25,007, дебютувавши лише в чотирьох кінотеатрах по країні.

ЧИТАТИ ЩЕ