Серіал про рятувальників «Виклик» вийде 23 листопада

23 листопада о 17:00 телеканал «Україна» покаже перші серії унікального проєкту «Виклик». 40-серійна картина виробництва продакшнів IVORY films і «Теле Про» на замовлення каналу «Україна» – перший український серіал, який був створений завдяки тісній співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій. У центрі кожної історії – реальні життєві ситуації та операції порятунку.

Аварійна зупинка потягу в метрополітені паралізувала роботу підземки багатомільйонного міста. На виклик мобілізовані всі сили рятувальників міста. Адже йдеться про кілька сотень людей, які перебували в цьому потягу. Поки що невідомі ані причини аварії, ані точна кількість постраждалих. Додаткове занепокоєння викликав той факт, що мешканці столиці цього дня обирали мера. Отже, ніхто не виключав диверсію або теракт. Ситуація загострюється, коли стає відомо, що один із пасажирів вагону нелегально перевозив контейнер із вірусом, який несподівано зник. Отже аварія у підземці загрожує масштабною епідемією всім мешканцям мегаполісу. Майор ДСНС Геннадій Клименко в складі рятувальних відділень бере участь у евакуації постраждалих пасажирів. Як раптом дізнається, що у цей час його 14-річна донька перебувала в метро.

«Це сюжет однієї із серій, який познайомить глядача з нюансами роботи рятувальників. Щодня вони опиняються перед складними завданнями і особистими викликами. Ми покажемо, як ці хоробрі люди діють в екстремальних ситуаціях. Продемонструємо їхню техніку – високе оснащення, яке мало хто з нас бачив. А також привідкриємо завісу їхніх особистих переживань», – розповіла керівник серіалу «Виклик» Світлана Усенко, яка стала ще і ведучою проэкту.

Головні ролі в серіалі виконали Сергій Кучеренко, Геннадій Попенко, Олена Завгородня, Володимир Гончаров, Олексій Хільский, Дмитро Бурма, Тамара Морозова, Євгенія Нечипоренко, Михайло Кришталь. Кожен з них приміряв на себе образ рятувальника: пожежника, піротехніка, альпініста, кінолога, водолаза, психолога чи парамедика. А поруч з професійними акторами у кадрі працювали справжні співробітники ДСНС.

Вызов
Вызов

«Ми усі з нетерпінням чекаємо моменту, коли глядачі нарешті зможуть побачити першу серію «Виклику». Переконаний, що більшість українців і не здогадувалися, з якими ситуаціями іноді мають справу наші рятувальники. Участь у такому проекті допоможе нам показати громадськості усю багатогранність роботи Служби порятунку. Можливо, після перегляду, хтось відчує і у собі бажання присвятити своє життя допомозі людям і разом ми зможемо зробити цей світ  безпечнішим», – сказав Голова ДСНС Микола Чечоткін.

Одну з головних ролей – капітана Геннадія Клименка, зіграв актор Геннадій Попенко. Актор не лише чудово перевтілився в роль, а і повністю захопився відданістю і мужністю українських рятувальників.

«Мій герой – досвідчений рятувальник. Він любить свою роботу за постійне відчуття потрібності. І саме за цим відчуттям, як мені здається, і йдуть працювати у ДСНС. Ці хлопці роблять дивовижну працю, допомагаючи людям вибратися з халеп, в які вони самі потрапляють. І я хочу сказати їм велике «ДЯКУЮ» за кожен день їхньої непростої праці», – коментує Геннадій Попенко на знімальному майданчику каналу «Україна».

Його колегу – начальника караулу, підполковника Лиховія – зіграв актор Сергій Кучеренко: «Мене підкорив сценарій. Адже рятувальники, з одного боку, вони звичайні люди, які живуть з нами по-сусідству, а з іншого, ти дивишся, що вони роблять і як, скільки вони мають внутрішньої сили і переконання – якщо не я, то хто? Вони впевнені, що їхня робота – це внутрішній борг. Звичайно, ці люди бачать дуже багато людського болю, страждань, і весь час бути в такому співчутті, емпатії, мабуть, дуже важко, адже психіка руйнується. І хоча вони мають якийсь захисний екран, але все одно все це відчувають».

Але не тільки чоловіки рятують українців. Одного з головних персонажів – психолога ДСНС Ганну Булгакову – зіграла акторка Олена Завгородня. Вона зізнається, що при всій витонченості, красі і жіночності, психологам ДСНС дуже часто доводиться проявляти витримку, сміливість та стійкість у спілкуванні з потерпілими. Адже людям, які потрапляють у небезпечні ситуації, просто необхідна моральна і психологічна підтримка досвідчених фахівців. Тому вона дуже серйозно підійшла до своєї ролі.

«Звичайно, перша мета ДСНС – фізичний порятунок. Але я вважаю, що саме психолог в цей момент здатен повернути потерпілого до звичного життя, інакше він постійно буде проживати ці події, – зазначає акторка Олена Завгородня. – Відтепер кожен мій день починається дзвінками до фахівців – три психологи мене консультують щодо ролі. Тому, сподіваюсь, поради і сама роль моєї героїні будуть корисними не лише звичайним глядачам, а і справжнім психологам – ми нарешті піднімемо тему їхньої значимості у наш час».

Зйомки серіалу «Виклик» розпочалися наприкінці травня цього року. За цей час творча команда проєкту на чолі з режисерами Дмитром Пометньовим і Євгенієм Дороніним «влаштували» близько 20 пожеж і вибухів, підкорили з десяток дахів будинків, кранів, працювали на полях, у болотах та штольнях. Команда відвідала Спеціальний авіаційний загін Оперативно–рятувальної служби цивільного захисту ДСНС – так в одній із серій розкажуть історію порятунку за допомогою гелікоптерів. Крім того, у фільмі покажуть кілька масштабних ДТП і 10 історій, відзнятих на воді, з задіяною спеціальною технікою – 20 рятувальними катерами. Але найскладнішою і найдорожчою для знімальної групи стала сцена обвалу в метро. Все через те, що за час існування столичного метрополітену його управління не дозволило жодної кіно-зйомки. Тому творча група проєкту домовилася про нічні зйомки під час щомісячного навчання робітників метрополітену. Так, зйомки однієї серії тривали 4 ночі поспіль. Масштаб цього епізоду вразить усіх, адже на нашому ТБ такого ще не було!

Оператор-постановник – Іван Бородін. Продюсери – Олена Канішевська, Ірина Жигалюк, Світлана Усенко, Олег Рогожа, Іларіон Павлюк, Володимир Рибась, Захарій Гринишин. Створенням сценарію і контролем творчого процесу займалася компанія «Теле Про». Виробництвом серіалу на замовлення каналу «Україна» займався продакшн IVORY films.

ЧИТАТИ ЩЕ

Mom beats me: what to do

Family relationships between parents and children can be complex and sometimes confusing. Sometimes situations arise in families when children face physical punishment from their parents....