Режисерський дебют Катерини Бабкіної

У 2014 році Катерина Бабкіна дебютувала в якості режисера з короткометражкою «Жовта Коробочка». А наприкінці 2013 року письменниця випустила свій дебютний роман «Соня». Що ж, ще донедавна вона була відома лише, як поетка, а тепер її талант суттєво розширив свої кордони.

П’ятихвилинна стрічка «Жовта коробочка» розповідає про двох молодих хіпстерів, котрі оббивають пороги олігархів у пошуках фінансування свого дещо наївного проекту, який покликаний відновити гармонію у суспільстві. Результат діяльності такої коробочки настільки несподіваний та безкомпромісний, що у багатьох глядачів виникне бажання і самому отримати у користування цей винахід.

Картину вперше було презентовано на GogolFest-2013, де її було відзначено «статуеткою понурого чоловіка». Надалі, фільм було показано у рамках медіатеки найпрестижнішого фестивалю короткометражного кіна Сlermont Ferrand-2014.

«Перед тим, як мене звинуватять в екстремізмі, хотілося би зазначити дві речі. Спершу – що фільм був готовий за півроку до Майдану, тобто всі наші проблеми не взялися раптом нізвідки і не впираються в Асоціацію з ЄС. А потім – фільм не про те, що світ врятує жовта коробочка, а про те, що його врятують ініціатива, активна віра в свої сили і здорове почуття гумору», – коментує письменниця-режисерка.

В цій картині вона виступила також і автором сценарію. У 2012 році інший її сценарій ліг в основу однієї з короткометражок альманаху «Україно, goodbye!» – «Зло» (реж. Оксана Казьмина).

В центрі сюжету «Зла» – вагітна дівчина, яка не має жодних перспектив, через що живе в очікуванні дива. Вона працює в нічні зміни у кіоску на окраїні. Вдень вона спить, щоб поменше чути нарікання своєї безробітної матері. Щовечора, йдучи на роботу, вона сподівається, що сьогодні відбудеться щось незвичне. Однак з дня на день так нічого і не відбувається…

До цього письменниця займалася відеопоезією. Її роботи брали участь у кінофестивалях та літературних фестивалях у Києві, Львові, Сумах, Луганську, Чернівцях, Черкасах, Москві, Вільнюсі, Валенсії та Кракові.

Що ж, разом з виходом «Жовтої коробочки» Катерина Бабкіна, напевно, остаточно окреслила межі своєї творчої кар’єри. Тож її шанувальникам тепер стало ще важче передбачити – в якому з жанрів (проза, поезія чи кіно), вона створить справжній шедевр.

ЧИТАТИ ЩЕ