З 21 по 28 лютого в кінотеатрі “Київ“ на фестивалі американського кіно “Незалежність”, пройдуть покази фільмів-переможців світових фестивалів та номінантів на Оскар-2019, а також зустрічі з американськими документалістами, панельні дискусії та лекції з історії американського кіно.
Однією з гостей фестивалю стане режисерка з Нью-Йорку Андреа Невінс, яка вже 25 років створює документальні фільми. Її перший незалежний фільм «Still Kicking» отримав номінацію на «Оскар».
В Київ Андреа Невінс приїде вперше, щоб презентувати свою роботу «Тендітні плечі: переосмислення Барбі». Цей фільм розкриває тему стандартизації жіночої краси. Після показу 27 лютого режисерка особисто розповість гостям фестивалю, як відбувалися зйомки та який резонанс мала стрічка в США.
Фільм “Врівноваження терезів” представить його авторка Шерон Роувен. Поєднавши свій досвід 37-річної роботи юристом і 20-річної роботи кінорежисером, вона розповідає історію жінок-юристів в Америці. У Києві відвідувачі фестивалю “Незалежність” зможуть обговорити з Шерон питання гендерної рівності на спеціальній творчій зустрічі, яка відбудеться 26 лютого у кінотеатрі після показу фільму.
Кінопрограму також доповнять лекції з історії американського кіно від кінокритика Андрія Алферова. 23 лютого о 15.00 у залі “Сінематека” кінознавець розповість про появу незалежного кіно в США та його неочевидний з першого погляду взаємозв’язок з Голівудом. Також Андрій Алфьоров розкаже, чому Ніколас Рей, Роберт Олдріч, Стенлі Кубрик, Стівен Спілберґ, Френсис Форд Коппола, Мартін Скорсезе, Стівен Содерберґ, Дейвід Лінч, брати Коени стали своїми-чужими головного конвеєра фабрики мрій та що це насправді означає.
24 лютого о 15.00 в “Сінематеці” кінознавець прочитає другу лекцію на тему «П’ять найкращих документалістів в історії американського кіно”. Через фігури ключових режисерів відвідувачі зможуть побачити, як розвивалася американська документалістика, не менш унікальна, ніж Голлівуд.
У рамках фестивалю пройде панельна дискусія “Повернення: стереотипи та реалії”, присвячена питанням адаптації після повернення з військових дій. Зустріч відбудеться 23 лютого за участі українських ветеранів одразу після стрічки “Служила, як дівчина” про жінок-військових, які воювали в Іраку та Афґаністані.
Вхід на зустрічі, дискусію та лекції – вільний.
У холі кінотеатру теж відбудуться події для глядачів. У суботу, 23 лютого, після показу фільму “Чи зможете ви мене пробачити?”, о 19-00 викладач школи Speak Up проведе з усіма бажаючими обговорення фільму англійською на Speaking Club.
Загалом на 9-ому фестивалі американського кіно “Незалежність” можна буде подивитися як ігрові, так і документальні стрічки. Серед шести ігрових фільмів – “Чи зможете ви мені пробачити?” Маріель Геллер (три номінації на Оскар-2019), “Чорний кланівець” Спайка Лі (лауреат гран-прі Каннського кінофестивалю), “Середина 90-х”, режисерський дебют Джони Хілла, “Гарний хлопчик” Фелікса Ван Ґренінґена з Тімоті Шаламе у головній ролі, “Якби вулиця Біл могла говорити” Баррі Дженкінса (три номінації на Оскар-2019), “Восьмий клас”, режисерський дебют гумориста Бо Бернема. Документальна програма складається з восьми фільмів від American Showcase: “Врівноваження терезів”, “Тендітні плечі: переосмислення Барбі”, “Служила, як дівчина”, “Некрологи”, “Світ під твоїми ногами”, “Округ Гейл вранці та ввечері”, “Стенд-ап”, “Винайти завтра”, які можна буде подивитися за символічні 20 грн.
Також на фестивалі відбудеться показ фільму про перші художні кроки відомого художника “Баскія: Вибух реальності” разом з Kyivmusicfilm.