Фільми Docudays UA-2020 зібрали 52,6 тис онлайн-переглядів

Цього року багато що сталося вперше. У зв’язку з карантином 17 Docudays UA став першим в Україні повномасштабним кінофестивалем, що вийшов в онлайн. Вперше Docudays UA тривав 17 днів.

«Уперше після початку війни на Сході України онлайн-стріми фестивалю дивилися в Донецькій, Луганській областях і Криму. Нам вдалося охопити різну за віком аудиторію — від школярів до пенсіонерів, в усіх областях України. Онлайн-формат дискусій та воркшопів дозволив залучити й аудиторію з-за кордону», — розповідає директорка комунікаційного департаменту Docudays UA Дар’я Аверченко.

За цей час ми запустили повноцінне стрімінгове телебачення. З ранковими руханками та обідніми «супами» в компанії відомих режисерів та режисерок. З правозахисними дискусіями на актуальні теми й панельними дискусіями про майбутнє кіно та фестивальної індустрії. А також затишними тет-а-тет бесідами з кінокритиками й автор(к)ами фестивального кіно та запальними вечірками від бару «Хвильовий».

Ми розділили з вами 92 години онлайн-подій, зокрема дві церемонії, 24 години спілкування з книгами у нашій «Живій бібліотеці». До нас віртуально завітали 210 гостей з 29 країн, зокрема Бельгії, Німеччини, Китаю, Канади, Греції, Грузії, США, Фінляндії, Таїланду та інших.

На онлайн-платформі DOCU/SPACE було доступно 4434 хвилини безкоштовного актуального документального кіно. Це 70 документальних стрічок з понад 30 країн світу.

Фестивальні фільми переглянули 52 689 разів.

Топ-5 найпопулярніших за кількістю переглядів на docuspace.org фільмів — це «Земля блакитна, ніби апельсин» (реж. Ірина Цілик), «War Note» (реж. Роман Любий), «У пошуках Єви» (реж. Піа Гелленталь), «Зарваниця» (реж. Ярема Малащук, Роман Хімей), «Ньютопія» (реж. Аудун Амундсен). Українські фільми були в доступі лише добу.

Цьогоріч ми мали потужний індустрійний майданчик DOCU/ПРО. Власники та власниці індустрійних акредитацій побували на 250 онлайн-зустрічах, де обговорили свої проєкти з понад 35 експерт(к)ами зі сфери кіно. Якщо скласти, за час проведення DOCU/ПРО відбулося майже дві доби відео-конференцій.

Ми вдячні всім, хто долучився до процесу створення онлайн-фестивалю. Команді, а це — понад 60 працівників та працівниць. 53-ом волонтер(к)ам, які допомагали 17 Docudays UA відбутися. Усім, хто дивився фільми й трансляції, вболівав, коментував, радив документальне кіно й фестивальні дискусії друзям та подругам. Docudays UA понад тисячу разів згадали у соціальних мережах.

Від наших глядачів ми отримали 427 внесків на суму 130 599 грн. А 302 обраних подарунків уже прямують до своїх власників/-ць.

Медійники та медійниці пильно слідкували за фестивалем й активно розповідали про нього. Тому сьогодні про 17 Docudays UA можна прочитати, подивитися, послухати у 211 матеріалах. І ця кількість продовжує зростати. Цінуємо допомогу партнерських організацій, без якої нічого би не відбулося.

За час онлайн-фестивалю ми втомилися на 429 чашок кави і врятували вісім дерев, скасувавши друк фестивальних програмок і гідів.

ЧИТАТИ ЩЕ

Mom beats me: what to do

Family relationships between parents and children can be complex and sometimes confusing. Sometimes situations arise in families when children face physical punishment from their parents....