Фестиваль кінооператорського мистецтва КІНОКО-2020: переможці

1 листопада було оголошено переможців третього фестивалю кінооператорського мистецтва КІНОКО, який відбувся за підтримки Держкіно. Так у номінації «Повнометражні ігрові дебютні фільми» переміг оператор-постановник Дмитро Недря із фільмом «Ізі», режисер Андреа Маньяні. Компанія Patriot Rental, генеральний партнер фестивалю, вручила переможцю сертифікат на 50000 гривень на оренду знімальної техніки.

Цього року вперше було проведено конкурс музичних відео у якому взяли участь 15 робіт. Переможцем став кліп «Maria» гурту SAMUUM, операторка-постановниця Анастасія Рощук. Операторка отримала 30000 гривень на оренду знімальної техніки від Patriot Rental. 

У номінації «Короткометражні ігрові та документальні фільми» переміг оператор-постановник Денис Мельник з фільм «У нашій синагозі», режисер Іван Орленко.

Богдан Вержбицький, президент фестивалю: «Якщо ви не пройшли на фестиваль це ще нічого не значить. Якщо ви виграли це теж нічого не значить. Кінобізнес дуже конкурентний. Якщо ви отримали нагороду, то наступного дня про неї вже потрібно забувати і йти далі».

Велика кількість робіт була представлена у студентському конкурсі, який поділено на чотири категорії. У категорії «Етюд» перемогла операторка-постановниця Юлія Пацьора з роботою «Станція». У категоріїї «Експеримент» переміг оператор-постановник Роман Поляков, студент КНУТКіТ ім. І.К. Карпенка-Карого, з роботою «Два скульптори».

Важливі категорії та перші кроки у професію ігрове та документальне студентське кіно. У категорії «Документальне кіно» переміг оператор-постановник Куровський Кирило, студент КНУКІМ, за фільм «Ось такі справи, рєбята». У категорії «Ігрове кіно» оператор-постановник Рустам Мамедов, студент Харківської державної академії культури, за фільм «Механічні обійми». Головний приз студентського конкурсу отримав оператор-постановник Владислав Пеньков, студент КНУКІМ, за фільм «Молоко».

Кращою студенткою-операторкою стала Юлія Пацьора, КНУТКіТ ім. І.К. Карпенка-Карого: «Дуже дякую фестивалю за ці відзнаки. Приємно, що з кожним роком все більше жінок-операторок підіймається за нагородами. Їх насправді значно менше у професії, ніж чоловіків. Для мене дуже почесно представляти їх на цій сцені».

Нагадаємо, цьогорічний кінооператорський фестиваль КІНОКО тривав чотири дні у гібридному форматі — з 29 жовтня по 1 листопада. В рамках фестивалю відбулися покази конкурсної програми, професійний технічний форум, творчі зустрічі, майстер-класи та спеціальні покази. Захід проводиться за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

КІНОКО – щорічний кінооператорським фестиваль, який є єдиним у своєму форматі в Україні. Фестиваль засновано у 2017-му році оператором-постановником, членом спілки кінематографістів та федерації IMAGO Богданом Володимировичем Вержбицьким. 

ЧИТАТИ ЩЕ

Mom beats me: what to do

Family relationships between parents and children can be complex and sometimes confusing. Sometimes situations arise in families when children face physical punishment from their parents....