Берлінський кінофестиваль 2020 назвав переможців

70-й Берлінський кінофестиваль оголосив переможців в основному конкурсі. Головну нагороду «Золотого ведмедя» отримав іранський фільм «Зла не існує» Мохаммада Расулофа. В основі сюжету історії чотирьох чоловіків, які розповідають про ступінь індивідуальної свободи. Один із них зразковий сім’янин, який має таємницю від своїх близьких. Другий не може уявити, що може вбити людину, але повинен це зробити. Ще один збирається зробити пропозицію своїй дівчині, проте несподіванка змінює його наміри. Останній – лікар, який вважав за краще улюбленій роботі самітництво. Кожен із героїв опиняється перед необхідністю відстоювати свою свободу за всяку ціну.

Сам режисер Расулофу не приїхав на фестиваль, адже з 2017 року йому заборонено з політичних причин залишати країну і займатися кінематографом. Нагороду від імені режисера отримали актори і продюсери фільму.

Гран-прі журі отримала Еліза Хіттман за фільм «Ніколи рідко іноді завжди».

Кращим режисером став кореєць Хон Сан Су за фільм «Жінка, яка втекла».

Нагороди за кращу роль отримали німкеня Паула Біер за картину «Ундіна» та італієць Еліо Джерман за фільм «Я хотів сховатися».

За кращий сценарій відзначили італійсько-швейцарську драму «Погані казки» братів Даміана і Фабіо Д’Інноченцо.

Приз за художні досягнення вручили оператору фільму «Дау. Наташа» Юргену Юргесу.

Спеціальний приз до 70-річчя фестивалю отримав французький фільм «Видалити історію».

Окрім того робота камбоджійського режисера Ріті Панха «Опромінені» (Irradiated), яка розповідає про життя людей, які пережили радіоактивне опромінення в ході війни, визнана кращим документальним фільмом.

Нагадаємо, в рамках цього фесту відбулася світова прем’єра фільму Сеітаблаєва і Сенцова «Номери».

ЧИТАТИ ЩЕ

Mom beats me: what to do

Family relationships between parents and children can be complex and sometimes confusing. Sometimes situations arise in families when children face physical punishment from their parents....