Третього листопада у США відбудуться президентські вибори. На хвилі політичних перегонів онлайн-кінотеатр DOCUSPACE пропонує подивитися американський документальний фільм «Межа» режисерки Елісон Клеймен. Стрічка доступна до перегляду на території України протягом листопада.
«Межа» оповідає про одіозну постать Стіва Беннона — політика з близького оточення Трампа, що просував ультраправу ідеологію в найвищих ешелонах американської влади. Беннон залишив посаду головного стратега Білого дому менше ніж за тиждень після мітингу «Об’єднаних правих» у серпні 2017 року. Звільнившись від офіційних повноважень, він міг необмежено користуватися своїм впливом, перетворивши власну версію націоналізму на глобальний рух.
Фільм стежить за шляхом Беннона, проливаючи світло на його роль у мобілізації й об’єднанні крайніх правих партій задля перемоги на виборах до Європарламенту 2019 року. Ми бачимо, як завдяки маніпуляціям із пресою і вправному самопросуванню Беннон залишається на передовій протестів і заголовків, які підживлюють потужний міф, необхідний для його виживання.
Враженням від стрічки ділиться амбасадор четвертого кіносезону на DOCUSPACE — Майкл Щур, український телеведучий, журналіст, засновник «Телебачення Торонто»:
«Людину легко переконати. Особливо якщо це справа рук професіонала. Тим паче коли він милий, симпатичний, веселий і розумний. Аргументи “за” завжди знайдуться. Навіть якщо ідея, про яку йдеться, — це ненависть, розбрат, сварки та війна. “Межа” — це фільм про переконливість і легкодоступність, про вдавану простоту ідеї, що покликана зруйнувати стан речей у світі».
Про межу між свободою слова та популізмом і про те, чому ми весь час обираємо «не тих», дізнаємось під час супровідних онлайн-дискусій, які транслюватимуться на docuspace.org, а також на фестивальних сторінках Facebook та YouTube.
6 листопада, 19:00
Чи є межа популізму та чому ми обираємо «не тих»?
Як навчитися помічати популізм у риториці політиків та кандидатів на виборні посади? Як громадянське суспільство може впливати на виконання обіцяного в політичних програмах? Та як наша політична свідомість та критичне мислення пов’язані з правами людини?
Про це дізнаємося під час дискусії за участі правозахисниці, голови правління ГО «Центр громадянських свобод» Олександри Матвійчук та Павла Клімкіна, глави МЗС України у 2014–2019 роках.
13 листопада, 19:00
Tête-à-tête: Наталя Гуменюк & Максим Буткевич
Де пролягає межа між свободою слова і небезпечним популізмом? Чим загрожують радикалізм та ідеологічні маніпуляції демократичному світу? Ким насправді є Стів Беннон — скандальний популяризатор ультраправої ідеології, який керував передвиборчою кампанією Дональда Трампа, а згодом сприяв консолідації крайніх правих рухів у Європі? Як після відставки з Адміністрації президента США він став впливовою фігурою на європейській політичній сцені?
Журналістка, засновниця Лабораторії журналістики суспільного інтересу Наталя Гуменюк, що нині саме перебуває у Сполучених Штатах і спостерігає за виборчими перегонами, і правозахисник, журналіст, координатор проєкту «Без кордонiв» Максим Буткевич обговорять фільм «Межа» Елісон Клейман і порозмірковують над тим, як слова і вправність у самопросуванні стають небезпечною зброєю.