Що показувалося в короткометражках “Того, що біжить по лезу 2049”

5 жовтня в кінотеатрах виходить сиквел «Той, що біжить по лезу 2049» від Дені Вільнева. Напередодні його виходу студія Warner Bros випустила три короткометражки, що зв’язують сиквел з оригінальною картиною.

Дія «Того, що біжить по лезу 2049», є продовженням легендарного науково-фантастичного фільму Рідлі Скотта, і розгортається через 30 років після подій оригінального Bladerunner. За цей час в світі франшизи сталося кілька пов’язаних з реплікантами історичних подій, які будуть згадуватися в новому фільмі. Режисер попросив своїх колег зняти три короткометражки, які розповідають про ключові події між оригінальним фільмом і його продовженням.

«2036: Відродження Nexus»

За 11 років до подій нового фільму Ніандр Уоллес (Джаред Лето) демонструє раді нову модель реплікантів «Nexus 9». Цікаво, що Уоллес порушив заборону на їх створення. І хоч у комітеті сприймають його слова скептично і не хочуть до них прислухатися, презентація нової моделі виглядає дуже переконливо – реплікант вбиває себе без найменших жалю. Після такої демонстрції комітет все ж знімає заборону та дозволяє Уоллесу створювати реплікантів. Здається, корпорація Уоллеса змогла створити тих, хто буде беззаперечно підкорятися людям.

«Відродження Nexus» розкриває характер Неандера Уоллеса, одного з ключових і найбільш колоритних персонажів «Того, що біжить по лезу 2049». Цей магнат одержимий реплікантами, які неодмінно повинні бути якомога більш людяними, і називає їх «своїми ангелами». Хоча Уоллес очолює велику корпорацію, ним очевидно рухає не бажання наживи, а якісь більш поетичні ідеї.

«2048: Нікуди тікати»

У цій короткометражці демонструється невеликий епізод з життя репліканта Саппера Мортона. Незважаючи на загрозливий вигляд, Мортон поводиться більш ніж скромно: ховається в бідному районі Лос-Анджелеса, вирощує «поживних» п’явок на продаж, читає «Силу і славу» Грема Гріна і дружить з сусідами, мексиканської сім’єю. Але в якийсь момент йому доводиться вплутатися в бійку. Це помічає місцевий і доповідає на Мортона в поліцію.

Поліцейський департамент Лос-Анджелеса знову скликає на роботу тих, що біжать по лезу – мисливців на реплікантів.

« 2022: Black Out»

Третя короткометражка виконана в аніме-стилістиці, її зняв Сін’ітіро Ватанабе . Ролик розповідає про події, що сталися у 2022 році – через три роки після оригінального «Того, що біжить по лезу».

Корпорація «Tyrell» створює нову лінійку реплікантів «Нексус 8» для роботи у позаземних колоніях. Тепер тривалість їхнього життя можна запрограмувати, вони більше не обмежені терміном в чотири роки.  Мерехтливі очі  –  це відсилання до оригінального фільму. У ньому такий прийом використовували, щоб глядач міг відрізнити реплікантів від людей.

З бази даних люди дізнаються про реплікантів і починають їх масово переслідувати і вбивати. Зрештою, група репліканті, що збунтували,  влаштувала диверсію, підірвавши ЕОМ-бомбу над Лос-Анджелесом – в наскрізь електронно-механічному світі майбутнього це еквівалент вибуху ядерної бомби. Тим самим були знищені практично всі записи про реплікантів, які використовувалися для їх вилову і знищення екстремістами з руху за права людей. Блекаут послужив причиною введення заборони на їх виробництво, яка діяла до 2036 року.

ЧИТАТИ ЩЕ

Ще один рік: дивитися онлайн

Том і Джеррі - це не кіт і миша, а літні вже чоловік і дружина, які прожили у шлюбі кілька десятків років - і прожили...

Хармен Хук на краю світу: блог Ютуб про подорожі

Для тих, хто шукає нове джерело натхнення, наша барвиста добірка від Harmen Hoek, одного з найкращих авторів каналів на Ютуб про подорожі. Ви – мандрівник, який...

Межа ризику: дивитися онлайн

«Межа ризику» - це кінострічка, знята режисером Джей Сі Чендора в жанрі фінансового трилера. Прем'єра фільму відбулася у вересні 2011 року. Вона зібрала безліч позитивних...

Любов без зобов’язань: дивитися онлайн

Комедія «Любов без зобов'язань» розповідає про чоловіка і жінку, які в студентські роки виявилися першими сексуальними партнерами один для одного. Цей епізод залишив в їх...