Бокс-офіс 5-7 травня: «Вартові галактики 2» підкорюють ринок

На дворі початок травня, формально все ще весна. Проте у кіноіндустрії свої пори року. Оскільки літо вважається найважливішою порою року для касових зборів, то якщо дебютант у домашньому (США і Канада) кінопрокаті «Вартові Галактики 2» в свій перший вікенд зібрав 145 мільйонів доларів у 4347 кінозалах – картина вже негласно вважається першим касовим річним успіхом студії «Дісней» у співпраці з видавничим домом коміксів «Марвел».

Тим більше, що в цей же перший травневий вікенд за межами Північної Америки картина зібрала в 55 країнах 124 мільйони доларів, довівши свій глобальний збір до 282,6 мільйона доларів. З них 48 мільйонів припадає тільки на Китай, 13,3 мільйона на Південну Корею і 11,6 мільйона на Росію.

Загалом, після цього вікенду світові збори картини становлять 427,6 мільйона доларів, що обіцяє фільму блискуче касове майбутнє з досягненням і навіть перевищенням заповітного рубежу в мільярд доларів каси.

Нагадаю, що перша частина «Вартові Галактики» зібрала «тільки» 773 мільйони доларів, тобто до мільярда не дотягнула, але тоді фани не були знайомі на екрані з супергероями цього марвелівського «всесвіту» – наприклад, єнотом Рокетою і Деревом Грутом, не кажучи про супер-чоловічків – і ці 773 мільйона вважалися феноменальним успіхом, враховуючи фактор невідомості персонажів. Ну, а тепер їм всі їх лазерні пістолети та інші гаджети в руки!

Так, виходить, що кінематограф перетворюється в один великий комікс, а серйозне кіно відійшло в телевізор, де щорічно, тільки в Америці, з’являється до 500 нових художніх серіалів, серед яких нерідкі справжні кіноромани, які хочеться читати (вибачте, дивитися!) До повного посиніння, до засипання на дивані біля телевізора.

Природно, що з таким результатом нові «Вартові» беззастережно зайняли перше місце в північноамериканському прокаті. А на друге місце після трьох тижнів лідерства з не надто вражаючим результатом вікенду в 8,5 мільйона доларів посунувся «Форсаж-8». Але студії плакати не доводиться – світові збори картини досягли одного мільярда ста п’ятдесяти восьми мільйонів доларів. В одному Китаї (тепер без нього нікуди!) був встановлений місцевий рекорд – 374 мільйона касових зборів. Він же бокс офіс по-новому російському.

На третє місце в північноамериканському прокаті повернувся мультик «Бос-молокосос», який заробив 6,2 мільйона доларів. Його збори у всьому світі тепер досягли 437 мільйонів доларів, що для анімаційної картини не дуже вражає.

У першій п’ятірці втрималася, тепер на четвертому місці, невибаглива комедія з етнічним елементом «Як бути латинським коханцем». Збір 5,2 мільйона доларів. При постановочному бюджеті в 10 мільйонів це непогано.

На п’ятому місці з 4,9 мільйонами зборів незламна «Красуня і Чудовисько».

+