Бокс-офіс 28-30 квітня: «Форсаж 8» встановлює рекорд

Касову долю «Форсажу-8», оригінальна назва якого перекладається як «Доля швидких і лютих», можна було легко передбачити. І ці прогнози справдилися повною мірою. Як і очікувалося, картина у світовому прокаті перейшла заповітний рубіж у мільярд доларів зборів, точніше 1,1 мільярда. З них тільки в одному Китаї був зібраний 361 мільйон. Це абсолютний рекорд у цій країні для всіх фільмів – як своїх, так і закордонних, прокат яких, як відомо, обмежений 34 картинами на рік.

Загальний збір за межами Північної Америки (США і Канада, які утворюють так званий «домашній» ринок), склав 867,6 мільйона доларів. А «вдома» всього 192,7 мільйона. Але хто, як то кажуть, вважав, коли мільярд є мільярд!

Якщо все-таки порахувати результати цього вікенду в США і Канаді, то зароблені 19,4 мільйона доларів вивели картину на перше місце. А в решті світу в цей уїк-енд фільм зібрав 68,4 мільйона доларів.

Треба думати, що «Форсаж-8» збереже своє лідерство до виходу на північноамериканські екрани 5 травня фантастичного кінокоміксу «Вартові Галактики. Частина 2», який вже «відкрився» в 37 країнах в цей вікенд з багатообіцяючим 101 мільйоном доларів.

Ну, а далі «домашній» бокс-офіс підніс кілька сюрпризів. Перший – новий технотриллер «Сфера», головні ролі в якому виконують зірки Том Хенкс і Емма Уотсон («Красуня і Чудовисько») практично провалився в прокаті, зібравши лише 9,3 мільйона доларів з 3160 екранів (це дуже широкий реліз!) І зайняв тільки четверте місце. Начебто не так погано, «Сфера» навіть обійшла популярний мультик «Бос-молокосос», який посів п’яте місце з 9,1 мільйона доларів.

Та якщо подивитися на те, хто посів друге і третє місця за результатами цього вікенду, то доводиться звернути увагу на мінливий етнографічний склад американської глядацької аудиторії, який відображає загальну тенденцію зменшення числа білих америкаців серед глядачів.

А друге місце з 12 мільйонами зборів зайняла комедія «Як бути латинським коханцем». Тут явно не обійшлося без непропорційно великої кількості латинос серед глядачів, хоча фільм в основному англійською. Натомість латинос (люди з латиноамериканських країн і знанням іспанської) стають все більш вагомою частиною населення США і, відповідно, глядачами кіно.

Так само як не можна недооцінювати внесок вихідців з Індії, Пакистану і Бангладеш в успіх індійського епічного фільму «Баахубалі: Завершення», який посів третє місце з 10,1 мільйона доларів зборів.

+