Бокс-офіс 26-29 травня: Невпевнене лідерство п’ятих «Піратів Карибського моря»

Я неодноразово писав на цих сторінках, що сьогодні Голлівуд дуже стурбований все більш «заразною» хворобою під назвою «сіквеліт». Це коли великі франшизи перестають бути авто матично супер успішними, тільки тому, що герої цих серій добре знайомі глядачам, перетвореним у фанатів.

Проте голлівудські студії, слідуючи приказці «Поки грім не вдарить містер-твістер не перехреститься» продовжують ризикувати. Останній на сьогодні експеримент такої гри з вогнем – п’ята серія блокбастера «Пірати Карибського моря: Помста Салазара», яка коштувала у виробництві більше 200 мільйонів доларів. З огляду на величезні витрати на рекламу та інші форми промоушену, плюс необхідність ділитися істотним відсотком доходу з прокатниками, картина повинна показати в прокаті великі сотні мільйонів.

Перші побоювання виникли, коли за оцінками зборів у довгий, святковий вікенд в Америці бокс офіс очікується в межах 75-78 мільйонів доларів. Начебто сума чимала, але далеко не обнадійлива. Останнім часом часто говорять, що, мовляв, міжнародний прокат може поправити будь-які прогалини «домашнього» (США і Канада). В даному випадку це почасти й так.

За перший вікенд закордонного прокату (це вікенд за кордоном звичайний – не довгий, як тут) фільм зібрав пристойні 110 мільйонів доларів. Як завжди відзначився Китай, де за одну лише п’ятницю картина зібрала 21,3 мільйона доларів. Тож якщо зібрати всі цифри, включаючи оціночні за довгий американський вікенд – виходить щось на кшталт 275 мільйонів доларів. А далі подивимося.

Критики невисоко оцінюють картину і, що особливо сумно, роботу кінозірки Джонні Деппа, який знову грає капітана Джека Горобця. Є такий американський вираз, що описує не дуже оригінальну акторську гру великих зірок: він пробазікав по телефону свою роль. Боюся, що Джонні, що заплутався в своїх особистих і фінансових проблемах, видав щось подібне.

Проте, на тлі слабкої конкуренції картина все-таки посіла перше місце в північноамериканському прокаті.

Говорячи про слабку конкуренцію потрібно зауважити, що і тут мабуть спрацював ефект втоми від заїжджених тем. Хоча «Рятувальники Малібу» – не сиквел, але ж все це «переосмислення» популярного колись однойменного серіалу з незабутніми формами в червоному купальнику Памели Андерсон. Незважаючи на участь «зірки дня», м’язистого Дуейна Джонсона, і незвично накачаного і злегка популярного Зака ​​Ефрона, картина швидко випустила повітря з рятувального круга. І, стартувавши навіть на день раніше вікенду, за всі п’ять днів в майже 4 тис. кінотеатрах фільм за оцінками збере не більше 26 мільйонів доларів.

Передбачається, що в боротьбі за друге-третє місця в північноамериканському прокаті йде вже не перший тиждень космічно-комічна сага (до речі, сиквел!) «Вартові Галактики. Частина 2» може за чотири дні зібрати ті ж 26 мільйонів, зібрані « Рятувальниками» за п’ять днів.

ЧИТАТИ ЩЕ

Найкрасивіші весільні сукні з кіно

У Нью-Йорку нещодавно завершився Тиждень весільної моди, на якій бренди показали сукні сезону осінь-зима 2018/2019. Але наречені частіше шукають сукню, як в улюбленому фільмі, аніж...

Як накачати прес у домашніх умовах: Ефективні вправи та поради

Прес – це одна з тих частин тіла, яку багато людей прагнуть покращити. Незалежно від того, чи ви хочете досягти рельєфного живота або просто зміцнити...

Зелений чай: яку користь він приносить

Зелений чай є одним із найпопулярніших напоїв у всьому світі. Його історія налічує тисячі років, і вона широко використовується в культурі різних народів. Але окрім...

Собаки та подорожі: чудова фотосесія

Фотограф Ганна Гейер любить подорожувати і бере із собою своїх чотириногих улюбленців. Ось про що вона пише: "Привіт, друзі! Мене звуть Ганна. Я живу в Австрії...