Політики, які люблять бігати марафони

Періодично топові політики змінюють строгі костюми на шорти та футболки та виходять на пробіжку. Хтось із них таким чином намагається здобути симпатію спортивного електорату, хтось – на пробіжці позбавляється стресу та зайвої ваги, а одному з британських прем’єр-міністрів пробіжки ледь не врятували життя.

Колишній лідер США Барак Обама – не перший президент цієї країни, який має таку пристрасть до бігу. До нього ним захоплювались обидва Джорджі Буша, а також Білл Клінтон. Цікаво, що останній так був одержимий спортом, що не закидав його навіть у робочих поїздках. Під час візиту до Росії Клінтон навіть встиг пробігти набережною Москви-ріки.

Билл Клинтон

Проте Обама теж зміг виділитися – він перший, хто почав бігати Білим домом. А дружина політика підтримала чоловіка та запустила проект Let’s move, який закликає всіх людей якнайчастіше займатися фізичними навантаженнями. У рамках проекту Обама разом із тодішнім віце-президентом Джо Байденом влаштували «марафон» за офіційною резиденцією президента США, чим, звичайно ж, здивували населення.

Після того, як Обама пішов з посади «найспортивнішого глави держави у світі», його місце зайняв Джастін Трюдо – прем’єр-міністр Канади. Біг – не перший вид спорту, яким він займався, однак, найулюбленіший. Джастін регулярно займався як удома, так і під час ділових поїздок до інших країн. Він навіть робив спільні пробіжки з іншими президентами країн, що захоплюються бігом.

Для самого Трюдо біг був більш ніж просто захоплення. Він брав участь у різних забігах та показував дуже суттєві показники. Так на марафоні в Оттаві він подолав 5 км за 22:37.4, посівши 365 місце із 1396 можливих. Непогано для 45-річного чоловіка, чи не так?

Любов’ю до бігу славиться і Девід Кемерон. Є одна цікава історія, що сталася з віце-прем’єром Великої Британії під час пробіжки. 2014 року він у супроводі своєї охорони проводив чергову пробіжку, під час якої і зіткнувся з іншим бігуном. Тільки ось Девід подумав, що чоловік, який біжить на нього, збирається напасти на нього і тому штовхнув того, не чекаючи дій своїх охоронців. Після чого політик сів у машину та поїхав додому. “Зловмисника” відправили в поліцію, де йому і пояснили, що зіткнувся він не з божевільним, а лише з віце-прем’єром країни. Ситуація закінчилася позитивно для обох сторін.

Дэвид Кэмерон

Захопився бігом і нинішній прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, однак, таке заняття стало вимушеним. Справа в тому, що у 2020 році віце-прем’єр перехворів на covid-19 у важкій формі. Причиною цього стала зайва вага, з якою він і розпочав боротьбу за допомогою бігу. Примітно те, що компанію на пробіжці Джонсон складає його собака Ділін.

Борис Джонсон

Звання президента, що бігає, отримав і Джордж Буш молодший. Він, як і його батько Джордж Буш старший, активно займається бігом, який, за його словами, позитивно впливає на сон та розвиток самодисципліни.

Джордж Буш младший

Екс-президент Франції Ніколя Саркозі також любить спорт, однак був час, коли він їм перестарався. Так, на одній зі своїх численних пробіжок екс-президент Франції відчув слабкість та запаморочення. Його відразу доправили до лікарні, де надали всю необхідну допомогу. Але це не стало приводом відмовитися від спорту — Саркозі продовжив свої заняття лише з меншими навантаженнями.

Николя Саркози

Ну, а куди ж без бігу меру Києва Віталію Кличку. Жодна його підготовка до бою не обходилася без бігу. Але сьогодні поговоримо про його політичну діяльність. З 2012 року він не бере участі в боях, а активно займається політикою. Однак це не привід забувати про біг. Кличко, як і раніше, приділяє увагу пробіжкам, без яких не обходиться жодного дня.

Депутат Юлія Тимошенко також не відстає від попередніх політиків і також проводить пробіжки. Після того, як вона повернулася з місць ув’язнення, її тренування відновилися. А у 2017 році азарт Юлії разом із любов’ю до спорту підштовхнули її укласти парі з Андрієм Оністратом – віце-президентом Федерації триатлону України, про те, що вона зможе пробігти 10 км. Усі умови суперечки Тимошенко навіть перевиконала, пробігши 12 км. Після пробіжки її пульс становив менше 150 ударів за хвилину. Нагороду за свою спортивну перемогу вона отримала від опонента дві пляшки вина та визнання чудової спортивної форми.

Загалом політики, як відомі люди, задають тренд на здоровий спосіб життя. Приєднуйтесь до нього і ви!

ЧИТАТИ ЩЕ

Що взяти в армію: список необхідних речей

В армії використовуюсь два рюкзаки. Один маленький – для щоденних задач. А другий – великий, в який влазять всі ваші речі під час переїзду. Переїзди...

Найкращі фільми про футбол

Ніщо не зрівняється з живими емоціями під час перегляду футбольного матчу. Але нерідко трапляється, що фільм про футбол – набагато цікавіший за саму гру. Саме...

Євро-2024: 11 цікавих фактів про чемпіонат

З 14 червня по 14 липня у Німеччині проходитиме 17-й чемпіонат Європи з футболу. У ньому візьмуть участь команди із 24 країн. Ми зібрали 11...

Дитячі фільми: 10 кращих картин

А ви знали, що дорослим також можна переглядати дитячі фільми? Адже вони повертають нас у дитинство, чарують здатностями дитячої уяви, вміють дати пораду чи просто...