Арт-програма Одеського кінофесту: Сучасні художники перемалюють ретро фільми

Цього року у фокусі арт-програми ОМКФ – художньо-кінематографічний проект «Холодна віра»

Партнером і куратором арт-програми Одеського міжнародного кінофестивалю-2017 стала галерея Invogue, яка представить проект «Холодна віра» – синтез сучасного мистецтва, класичного кіно та образу видатної акторки Віри Холодної, життя якої неподільно пов’язане з Одесою. До експозиції увійдуть роботи сучасних українських художників, музейні експонати, а також об’єкти, створені спеціально для події.

Молоді українські художники – учасники проекту «Холодна віра» – створять власні арт-об’єкти поверх розкадрувань фільмів із Вірою Холодною. Крім того, у експозиції будуть представлені роботи митців старшого покоління, які також стосуються теми кінематографічності і довіри до екранних образів. Серед художників, що долучаться до проекту, – Анатолій Ганкевич, Ігор Гусев, Сергій Бєлік, Євгеній Годенко, Роман Михайлов, Apl315, Роман Громов, Дмитро Ерліх, Микола Лукін, Олег Дімов, Катерина Бучацька та інші.

У цьому проекті кураторки Марія Целоєва та Валерія Карпань замислились про те, яким чином фільми змушують людей уявляти речі, що так чи інакше стають частиною їхнього світу. «Віра може бути сприйнята як спосіб втечі від дійсності через впевненість в невидимому, що наділяє її характеристиками, властивими кінематографу, – каже кураторка Марія Целоєва. – З іншого боку, ми піддаємо аналізу і додатковому художньому змісту особистість та культурну спадщину, пов’язану з самою Вірою Холодною».

«Одеський кінофестиваль об’єднує в собі безліч напрямків – кінематограф, бізнес, мистецтво, музику. Наша головна мета – розвиток національної культури. Щорічно ми підсилюємо і розвиваємо арт-програму кінофестивалю і хочемо, щоб ОМКФ став точкою синергії для всіх напрямків і діячів культурного сектора України», – говорить Президент Одеського міжнародного кінофестивалю Вікторія Тігіпко.

Виставка «Холодна віра», що пройде з 15 до 29 липня, супроводжуватиметься освітньою програмою – лекціями та зустрічами з людьми зі світу кіно, які зможуть з різних точок зору пояснити, чому ми віримо кінематографу та у кінематограф. Серед учасників освітньої програми: Надія Заварова (кінокритик, редакторка розділу «Кіно» на Cultprostir), Володимир Яценко та Ярослав Лодигін (відповідно, продюсер і режисер фільму «Ворошиловград» за книгою Сергія Жадана), режисерка Катерина Горностай та кінокритик Андрій Алферов.

Окрім основної виставкової програми у галереї Invogue, свої художні проекти представлять партнерські інституції: Музей сучасного мистецтва Одеси, концепт-лабораторія Артерія, Чайна фабрика, галерея Худпромо, Музей Блещунова та Зелений театр.

Нагадуємо, що нещодавно Одеський міжнародний кінофестиваль оголосив про зміну локації – замість Ланжеронівського узвозу open-air-покази проходитимуть у “Зеленому театрі Stella Artois”.

Додаткова інформація: Invogue#Art — галерея сучасного мистецтва, що розташована в центрі Одеси. Її робота спрямована на просування українських сучасних художників. Місія галереї — інвестувати у розвиток художнього середовища в Одесі та урізноманітнити культуру подій міста.

ЧИТАТИ ЩЕ

ТОП-20 найщасливіших країн світу

Щастя може визначатися по-різному в залежності від культури, країни та індивідуальних уподобань. Але деякі держави виділяються завдяки високому рівню благополуччя своїх мешканців. Навіть у північних...

Тривалість життя по країнах: де живуть довше

За останні 20 років з 2000 до 2020 року показник середньої тривалості життя збільшився приблизно на 6,6 років і тепер становить 73,4 роки. 2020 року...

Красуня Джулія Робертс: секрети привабливості актриси

Практично чверть століття популярна актриса Джулія Робертс входить до групи найкрасивіших жінок світу. І не потрібно робити поправку на вік: чарівна красуня, як і раніше,...

Як сервувати стіл: корисні поради

Корисні поради, як зробити святковий стіл не тільки смачним і поживним, але й стильним, а також додати йому новорічної символічності. Сервування Дотримуйтеся єдиної стилістики. Кольори скатертини, посуду,...