У 2019 році «Оскар» за кращий фільм отримала картина Пітера Фарреллі «Зелена книга». Ця стрічка присвячена расовій дискримінації в американському суспільстві. За 91 рік існування премії Американської Кіноакадемії головний «Оскар» діставався лише п’яти картинам, присвяченим цій темі:
- «Зелена книга» Пітера Фарреллі в 2019 році
- «12 років рабства» Стіва Макквіна в 2014 році
- «Зіткнення» Пола Хаггіса в 2006 році
- «Шофер міс Дейзі» Брюса Бересфорда в 1990 році
- «Задушливою південною ніччю» Нормана Джуїсона в 1968 році
Окрім того, в 2017 році головну статуетку Кіноакадемії отримала стрічка Баррі Дженкінса «Місячне сяйво». У ній не піднімалася проблема расової дискримінації, однак під збільшувальним склом розглядалося життя афроамериканців.
Таким чином, за всю історію Кіноакадемії «Оскар» за кращий фільм тільки шість разів діставався картинам про чорношкірих:

При цьому три з цих шести фільмів перемогли в 2010-х. Словом, сюжети про афроамериканців в останні роки стали частіше отримувати нагороди Американської Кіноакадемії.
Наприклад, у 2019 році легендарний режисер Спайк Лі, який усю свою творчість присвятив історіям про афроамериканців, уперше отримав «Оскар» за фільм. Кінематографіста відзначили в номінації «Кращий оригінальний сценарій» за його картину «Чорний клановець». До цього Спайк Лі кілька разів номінувався на приз Кіноакадемії, проте отримав лише почесну статуетку в 2016 році.
А в 2018 році афроамериканець уперше переміг у номінації «Кращий режисер». Тоді статуетка дісталася Джорждану Пілу за його трилер «Геть».

Те, що фільми про афроамериканців і чорношкірі кінематографісти стали частіше перемагати на «Оскарі», почасти, пояснюється тим, що в 2016 році навколо Кіноакадемії вибухнув масштабний расовий скандал. Тоді актриса Джада Пінкетт-Сміт розкритикувала організаторів премії «Оскар» у тому, що серед акторів-номінантів немає жодного афроамериканця. Це потягнуло за собою низку критичних зауважень на адресу Кіноакадемії від інших кінематографістів. У зв’язку з тим, що «Оскар став занадто білим», низка відомих кінематографістів оголосила бойкот Кіноакадемії. У подальші роки чорношкірі кінематографісти стали частіше отримувати номінації на «Оскар». І вже в 2019 році приблизно половина статуеток Кіноакадемії дісталася афроамериканцям, а також фільмам, що розповідають історії і чорношкірих.