3-й «Київський тиждень критики» покаже хіти Канн, Венеції та Нового Голлівуду

24 жовтня у кінотеатрі «Жовтень» стартує щорічний фестиваль «Київський тиждень критики», який знайомить українських глядачів з найкращими новими фільмами, обраними професійними українськими кінокритиками. У 2019 році він пройде втретє.

За традицією, «Київський тиждень критики» відкриє церемонія нагородження премії кінокритиків України КІНОКОЛО, яка була заснована в рамках фестивалю у 2018 році. На головну премію за найкращий фільм претендують чотири стрічки: «Додому» Нарімана Алієва, «Дике поле» Ярослава Лодигіна, «U311 “Черкаси”» Тимура Ященка та «Мої думки тихі» Антоніо Лукіча.

Програма «Київського тижня критики» складається з трьох секцій. До міжнародної програми відібрані хайлайти програм Каннського та Венеційського кінофестивалю: «Маяк» Роберта Еггерса, «Про нескінченність» Роя Андерссона, «Пофарбоване пташеня» Вацлава Маргоула, «Атлантика» Маті Діоп, «Крихітка зомбі» Бертрана Бонелло, «Примарні тропіки» Баса Девоса та «Озеро диких гусей» Дяо Інаня.

Ретроспективна програма зібрала найкращі зразки епохи Нового Голлівуду – «Апокаліпсис сьогодні» Френсіса Форда Копполи (final cut версія), «Таксист» Мартіна Скорсезе, «Безтурботний їздець» Денніса Гоппера, «Керрі» Браяна Де Пальми, «Американські графіті» Джорджа Лукаса та «Довге прощання» Роберта Олтмена.

Українська програма побудована навколо двох фестивальних хітів цього року – драми «Додому» та комедії «Мої думки тихі». Режисери стрічок, Наріман Алієв та Антоніо Лукіч, обрали для своїх робіт фільми-референси, які перегукуються тематично та стилістично. Таким чином, на фестивалі будуть показані «Додому», «Відчуження» Нурі Більге Джейлана й «Бич Божий» Олега Фіалка, та «Мої думки тихі», «Паперовий Місяць» Пітера Богдановича та «Довгі проводи» Кіри Муратової.

В рамках фестивалю пройдуть зустрічі-дискусії: панельна дискусія «Як Новий Голлівуд змінив американське кіно» та презентація третього тому «Антології української кінокритики 1920-х років», організована спільно з Національним центром Олександра Довженка. Події проходять у конференц-залі кінотеатру «Жовтень», вхід вільний.

Доступ на фестивальні покази можливий за абонементами (глядачам пропонується повний і денний абонементи – останній передбачає доступ на покази до 17:00 включно) і за квитками, які можна придбати у касах і на сайті кінотеатру «Жовтень». Всі фільми демонструються мовою оригіналу з українськими та англійськими субтитрами.

Кураторами фестивалю виступають кінокритики Дарія Бадьйoр, Станіслав Битюцький, Сергій Ксаверов та Анна Дацюк. Після кожного показу на глядачів чекає обговорення фільму з кінокритиком.

Третій «Київський тиждень критики» пройде у кінотеатрі «Жовтень» з 24 по 30 жовтня. Організатор фестивалю – компанія «Артхаус Трафік» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

ЧИТАТИ ЩЕ

3 грудня: яке свято цього дня

Традиційно публікуємо добірку свят, що припадають на 3 грудня. Варто враховувати, що з переходом на новий календар багато церковних свят тепер відзначатимуть у нові дати. Церковні...

«Барбі», «Вартові галактики», «Люксембург, Люксембург» стали найпопулярнішими на MEGOGO

Медіасервіс MEGOGO, лідер серед ОТТ-сервісів в Україні, продовжує ділитися рейтингом популярності контенту серед користувачів платформи. Так, у 3-му кварталі 2023 року MEGOGO ексклюзивно транслював бій...

Мама мене б’є: що робити

Сімейні стосунки між батьками та дітьми можуть бути складними та іноді незрозумілими. Іноді в сім'ях виникають ситуації, коли діти стикаються з фізичним покаранням своїх батьків....

Рекордсмени премії «Оскар»: у кого більше статуеток

Хоч вибір кіноакадеміків буває спірним і не кожен може погодитися з їх думкою, але фільми-рекордсмени з премією «Оскар» однозначно заслуговують на увагу. Рекордсменами серед фільмів за...