3 фільми кінофестивалю Kharkiv MeetDocs, які варто переглянути

Напередодні ювілейного кінофестивалю Kharkiv MeetDocs, що відбудеться у гібридному форматі з 26 вересня по 2 жовтня, запитали у режисера, продюсера та директора фестивалю, на що вони радять звернути особливу увагу.

режисер Корній Грицюк

«Інший Челсі» (2010), реж. Якоб Пройс

(міжнародний конкурс)

28 вересня, 08:00 – 23:59, meetdocsfestival.com

«Показ цього фільму в роки правління Януковича заборонили в Донецькому національному університеті, в якому я навчався. Це був 2010 або 2011 рік, і «Партія Регіонів» дуже хвилювалась за свій імідж, який міг зіпсувати фільм Пройса.

Показ скасували указом зверху, на всіх, хто прийшов на нього, написали кляузи. Зрештою я запропонував усім присутнім разом з режисером поїхати до мене додому і подивитися фільм там. В університеті фільм так і не показали, а наша компанія з 15 людей подивилася його разом з режисером і його коментарями. 🙂

Інший Челсі

На той момент це був один з небагатьох документальних фільмів про Донбас. В основі сюжету – футбольна команда «Шахтар», шанувальником якої я є. У фільмі Якоб показує дві категорії донеччан – дуже бідних і дуже багатих. І мене вразило, як карикатурно можуть виглядати представники влади й позбавлені смаку депутати, коли їх знімає камера, а вони аж занадто намагаються сподобатись».

 

продюсерка, директорка Kharkiv MeetDocs Євгенія Крігсхайм

«Цей дощ ніколи не скінчиться» (2020), реж. Аліна Горлова

(позаконкурсна програма)

30 вересня, 19:00, Promodo HUB (Харків)

«Дуже особиста історія українця курдського походження Арсенія Сулеймана, на долю якого випали дві війни. Його незламність, віра в людяність та шлях до себе, своєї ідентичності, своїм корінням надихають глядача, а віртуозне візуальне вираження роблять фільм одним з кращих в історії українського доку. Режисерське бачення та тонка операторська робота підглядаючи ніби аналізують наше суспільство через призму гіркого досвіду, вивчення свого внутрішнього світу у хронології військових та мирних часів».

Цей дощ ніколи не скінчиться

 

продюсерка Ольга Бесхмельниціна

«Земля Івана» (2021), реж. Андрій Лисецький

(національний конкурс)

27 вересня, 08:00 – 23:59, meetdocsfestival.com

«Ви можете звинуватити мене в заангажованості, оскільки я також продюсерка цього фільму, але саме тому я можу впевнено говорити і про внутрішні інсайти. Режисер і оператор фільму Андрій Лисецький — один із найкращих операторів України. Виразність кадру та кіномови й неймовірний герой, народний художник Іван Приходько, надихає своєю природною енергетикою та вмінням балансувати між творчістю та гармонією щасливого життя в лоні природи».

Земля Івана

 

Автор: Аліса Калюжна    

+