19 квітня в прокат виходить фільм Звягінцева «Нелюбов»

З 19 квітня в українських кінотеатрах стартує прокат фільму Андрія Звягінцева «Нелюбов». Картина удостоїлася Призу журі в Каннах, двох нагород Європейської кіноакадемії, номінувалася на «Оскар» і «Золотий глобус», а також висувалася на цілу низку інших призів.

«Нелюбов» розповідає про сучасну московську родину, яка переживає важке, болісне розлучення. Головні герої (Женя і Борис) – ще подружжя, проте кожен із них вже фактично почав нову главу життя, і тому їм не терпиться покінчити з формальностями і розлучитися. У низці конфліктів і нескінченних взаємних претензіях Женя і Борис нехтують своєю єдиною дитиною, 12-річним Олексієм, який відчуває свою абсолютну непотрібність обом батькам. Несподівано, після їх чергової сварки, Альоша зникає.

«Я буду іншим. Тепер я не зроблю тих помилок, що призвели мене до розчарувань. Я все почну з нуля», – так думає людина, коли бачить в оточуючих винуватців свого фіаско. Якби він грав у п’єсі, в якій інші актори не справляються зі своїми ролями. Він вважає, що найкращим виходом буде їх поміняти. Йому невтямки, що навіть якщо замінити всіх до єдиного, сам він так і залишиться в своїй п’єсі, як у глибокій колії, з якої не вискочити. Сюжет не поміняти, він написаний для тебе колишнього. Лист, який здається тобі чистим, буде в плямах минулого досвіду, а нові виконавці будуть вимовляти той самий обридлий тобі текст. Тому що змінити можна тільки себе самого», – розповідає про фільм Андрій Звягінцев.

Головні ролі в стрічці виконали Мар’яна Співак і Олексій Розін.

«Нелюбов» є нещадним вироком сучасного світу, в якому процвітає культ егоїзму і самомилування. Ця картина показує, наскільки порожнім стає життя людини, зацикленого на собі. В який вакуум воно перетворюється при відсутності любові», – написав про цю картину кінокритик Антон Філатов.

«Нелюбов» – п’ятий фільм Андрія Звягінцева. Всі його роботи отримували призи в Каннах і Венеції.

Прокатом фільму в Украні займається дистриб’юторська компанія «Yeah!», що привозить в нашу країну авторське і фестивальне кіно.

«Дистрибуція незалежного кіно в Україні не приносить великих грошей, і ми займаємося цим бізнесом переважно через бажання розвивати українську кіноіндустрію і кінокультуру. «Нелюбов» – це картина одного з найкращих сучасних майстрів, і ми вважаємо важливим показати її на великому екрані у нас в країні», – розповідають у компанії.

+