10 навичок, які будуть найбільш затребуваними у майбутньому

Як виглядатиме світ у 2030 році? Звичайно, цього точно знати ніхто не може. Однак можна з упевненістю судити про те, які навички майбутнього стануть найзатребуванішими. І в цьому огляді ми поговоримо про те, які якості будуть найнеобхіднішими працівникові майбутнього – принаймні тому, хто хоче стати успішним.

Цифрова грамотність

Одне дослідження показало, що більше половини професій до 2030 року будуть пов’язані з використанням цифрових технологій. А це говорить про те, що тільки ті люди, які зможуть ефективно з ними взаємодіяти, стануть потрібними в майбутньому.

Навички роботи зі штучним інтелектом

Вже зараз є думка, що найближчими роками може статися справжня цифрова революція. Що ж до прогнозів на більш тривалий термін, то щодо змін практично ні в кого немає сумнівів. Вже дуже скоро майже в кожній професійній галузі використовуватимуться спеціалізовані програми, які полегшують виконання рутинної роботи та однотипних завдань.

навички майбутнього
Навички майбутнього: штучний інтелект

Екологічний світогляд

Усім нам важливо дбати не лише про себе самих, а й про навколишню природу. Тому ті люди, які розуміють та приймають принципи сталого розвитку, будуть розглядатися як гідні кандидати на багато вакансій. Та людина, яка покаже роботодавцю свою небайдужість до проблем охорони природи, стане набагато привабливішим кандидатом на працевлаштування.

Уміння працювати з даними

У кожній галузі вже сьогодні відбувається інтенсивне накопичення даних, які стають дедалі більшими та різноманітнішими. У майбутньому ми всі повинні мати уявлення про те, де потрібно знайти необхідну інформацію, яким чином це зробити і які інструменти необхідні для здійснення цього пошуку.

Навички майбутнього: дата аналітика
Навички майбутнього: дата аналітика

Здатність до критичного мислення

Кількість інформації, що надходить і обробляється людиною, зростає з кожним роком. І тому правильна її фільтрація стала однією з найважливіших навичок. Вже сьогодні людина повинна мати здатність аналізувати інформацію, цифри та думки.

Уміння використовувати віртуальні платформи

Такі послуги використовуються для спільної роботи. Існує думка, що звичний формат робочого дня, коли співробітникам необхідно проводити в офісі час з 9-ї ранку до 6-ї вечора, вже дуже скоро залишиться в минулому. І тому вміння використовувати онлайн-платформи, призначені для віддаленої роботи, теж стане дуже важливим.

Креативне мислення

У цьому плані передбачається вміння знаходити нестандартні ходи, здатність вести справи інакше. Ті працівники, які матимуть нестандартне мислення, стануть затребуваними в тих галузях, які пов’язані з розробкою інноваційних рішень.

Емоційний інтелект

Багато хто вважає, що під цим терміном розуміється якась риса характеру. Однак, це не зовсім так. Емоційний інтелект є набір якостей, які людина може розвивати і відточувати. До цих якостей включається емпатія, вміння враховувати думку іншу людину та інші навички.

Безперервне навчання

Вже давно за тими днями, коли професію отримували один раз і на все життя. Здатність засвоювати нові знання та використовувати їх для розвитку своїх здібностей та компетенцій буде однією з найважливіших навичок у міру появи нових професійних галузей.

Лідерські якості

Тут також йдеться не про одну навичку, а про їхній набір. Ефективне лідерство включає емоційний інтелект, здатність до творчості, вміння долати труднощі. Люди, здатні продемонструвати ці лідерські якості, у майбутньому виявляться надзвичайно цінними працівниками.

 

Як стати багатим: 10 ефективних способів

ЧИТАТИ ЩЕ

Кращі фільми про бокс: Кіно, яке допоможе перемогти

Серед усіх видів спорту саме про бокс знято найбільше хітів.  Боксерські стрічки отримували цілу низку «Оскарів» та інших престижних нагород, ставали культовими і досягали вершин...

Крута музика в машину 2023-2024: улюблені хіти та сучасні треки

Музика і дорога – два елементи, здатні перетворити звичайну поїздку на захоплюючу пригоду. У світі автомобільних подорожей музика стає невід'ємним супутником, створюючи унікальний саундтрековий супровід...

10 п’яних комедій для хорошого настрою

На будь-якій вечірці не обходиться без гарного алкоголю. Він вносить у спілкування необхідну дозу гарного настрою і стирає тісні межі дозволеного в повсякденному житті. Іноді подібні...

Найкращі фільми про баскетбол

Баскетбол вже давно перестав бути тільки спортивною грою. Ця гра мотивує ставати не тільки вищими і сильнішими, але й підштовхує повністю змінити своє життя, знайти...