10 кращих скандинавських серіалів останніх років

Британські, американські серіали є більш популярними та затребуваними серед глядачів. Але в північних країнах останнім часом знімають приголомшливі атмосферні багатосерійні фільми. Їх ніколи не сплутаєш ні з чим іншим, можливо через неймовірну природу, на фоні якої відбуваються події, а можливо через суворість описаних подій. Так чи інакше, переглядати скандинавські серіали дуже цікаво, кожен з них занурює в іншу атмосферу, яку важко відтворити в іноземних рімейках.

Вбивство (2007-2012)

Детектив на ім’я Сара Лунд збиралася переїхати зі своїм коханим чоловіком до Швеції, але змушена була терміново залишитися в Копенгагені в зв’язку з жахливою знахідкою поліцейських, що переросла в масштабне розслідування. Головним підозрюваним у вбивстві молодої школярки, на якого вказують майже всі наявні докази, стає Трульс Хартманн – чоловік, який запропонував свою кандидатуру на пост мера міста. Однак в ході розвитку подій з’ясовується, що в цьому страшному ділі не все так просто, і вбивця напевно керувався не політичними, а скоріше особистими мотивами.

Особливістю серіалу є те, що історію глядачеві показують з трьох точок зору: поліцейських, що займаються розслідування, сім’ї загиблої і кандидата на пост мера, який за сумісництвом є одним з підозрюваних.

Таємниці Сільверхейду (2015)

У таємничому лісі, поблизу села Сільверхейд, загубилася маленька дівчинка – дочка головної героїні Єви. Не в силах більше залишатися вдома, мама дівчинки їде з села. Через сім років після події, Єва повертається в рідну місцевість, щоб поховати батька, що покінчив життя самогубством.

Вдома вона дізнається, що в лісі пропадає ще одна дитина. Цього разу хлопчик, син директора місцевого заводу з виробництва целюлози. Довгі пошуки не дали результату. Стало зрозуміло, що керівництво заводу ретельно оберігає якусь таємницю. Єві спадає на думку божевільна ідея: «Що, якщо її дівчинка досі в лісі? Що, якщо вона жива?». У співпраці з поліцією, Єва намагається зрозуміти, що криється в красивому лісі, оточеному старовинними легендами.

Приплив (2016 -)

Олівія, дочка загиблого детектива поліції Арне Реннінга – талановита студентка поліцейської академії, отримала на літо навчальне завдання – загадкову нерозкриту справу про вбивство вагітної жінки, що сталося двадцять п’ять років тому, яке ще тоді вів її батько. У далекому 1987 році троє невідомих жорстоко вбили майбутню матір, закопавши жінку по шию в пісок на безлюдному узбережжі шведського острова Нордкостер напередодні дуже сильного припливу.

Знайшовши в старих архівах матеріали, зібрані батьком, і дізнавшись, що після детектива Реннінга розслідуванням займався інспектор Том Стілтон, який вирішив закрити справу за відсутністю достатньої кількості доказів, Олівія вирішує знайти його, щоб уточнити деякі подробиці. Вирішивши запропонувати Стілтону об’єднати свої зусилля, щоб спробувати довести до кінця давно забуту справу, героїня вирушає на пошуки колишнього інспектора, який давно вже втратив роботу і став безхатченком.

Окуповані (2015 – )

В недалекому майбутньому Росія вирішує захопити північного сусіда – Норвегію, щоб стати головним імпортером нафти  в інші держави. Офіційним приводом для тимчасової окупації на прохання Євросоюзу є відновлення безперебійних поставок нафти і газу в Європу. Але росіяни планують залишити контроль над виробництвом за собою, зберігши в той же час соціальні умови в країні незмінними.

В результаті життя Норвегії міняється кардинально. Місцева влада і сам народ почали змінюватись під впливом окупантів. Нормальним стало те, що в країні тепер розмовляють трьома мовами, а відсутність грошей призвела до того, що відбулась підміна справжніх цінностей. Влада змінила вектор руху держави і, здається, що з цієї ситуації країна вже не вибереться ніколи.

Нобель: мир любою ціною (2017)

Лейтенант Ерлінг служить в елітному спецпідрозділі. Після виконання чергового завдання в Авганістані він повертається до Норвегії. Він втомився як фізично, так і м орал ьно. Більше не в силах спостерігати за незліченними втратами і розправою над солдатами, чоловік поспішає знайти спокою у власному домі. Однак відпочити йому так і не вдалося. Через добу після приїзду йому приходить новина про те, що товаришеві загрожує небезпека.

Тепер йому потрібно прийняти непросте рішення: зачаїтися і чекати у відповідь кроку від невідомого противника або постаратися дізнатися подробиці інциденту і врятувати друга від смерті. Він з обережністю починає вести приватне розслідування і незабаром розуміє, що в тому, що відбувається замішана його дружина.

Мамона (2016)

Пітер Верас – журналіст, який все життя прагнув правди і тільки правди.У редакції, де він працює, ходять легенди про його непідкупності та принциповості. Одного разу Пітер отримує унікальну інформацію про крадіжки і фінансові махінації в одній дуже великій компанії. Він вирішує провести власне розслідування з приводу дивних махінацій і ,на свій подив, виявляє, що в усі ці темні справи втягнуті його близькі та рідні.

Особисте, сімейне життя журналіста опиняється під загрозою, адже він не може зрадити свої принципи. Однак кар’єра тепер теж під загрозою, адже люди не хочуть, щоб їх таємниці були висвітлені в засобах масової інформації.  З одного боку він не може зрадити брата, а з іншого – такого скандалу Норвегія ще не бачила.

Капкан (2015- )

Неподалік від одного крихітного ісланського містечка знаходять понівечене тіло чоловіка. В цей же час у місті розбушувалась стихія і, почався такий снігопад, якого не пригадували навіть найстаріші жителі. Заметіль буквально відрізає місто від решти світу. Таким чином, всі городяни опинилися у смертельній пастці, «ключі», від якої знаходяться в руках у жорстокого маніяка.

Місцевій поліції доводиться розраховувати тільки на свої сили, а нечисленним місцевим жителям – хвилюватися не тільки через вбивцю, але і через стихію.

Лавове поле (2014)

У своєму власному фешенебельному особняку був знайдений убитим місцевий багатий підприємець. Поліція кидає всі сили на розслідування цієї дивної справи, проте їй так і не вдається вийти на слід злочинця. Незабаром, неподалік від того самого будинку, де було скоєно злочин, виявляють лавове поле.

Знахідка дуже насторожує правоохонців, адже на території поля починають безслідно зникати люди. Справа, пов’язана з убивством бізнесмена, набуває зовсім іншого масштабу і до розслідування підключають інспектора Хельгі, який вважається найкращим детективом у всій Ісландії.

Обман (2016)

Неподалік однієї з найбільших вітроелектростанцій Данії знайдено труп чоловіка. Розслідувати цю справу доручають поліцейському Мадсу Юстесену. Він відомий своїм загадковим минулим, про яке нічого не відомо його колегам. Детектив відразу ж відмовляється від версії про нещасний випадок, вважаючи, що чоловіка навмисне вбили і підлаштували все, щоб справа мала вигляд раптової смерті. Мадсу доводиться заглибитися в деталі життя загиблого. І невдовзі головним підозрюваним стає  директор успішної компанії “Енергрін”.

Спадщина (2014)

Загибель відомої художниці Вероніки Гроннегард виявилася несподіваною для всього творчого світу. Спадщина великої художниці залишилося в руках її нащадків. Четверо її дітей, проживають на невеликому острові в Данії, зібралися, і тепер перед ними стоїть не просте завдання, а саме, як правильно розділити майно, яке залишилося після смерті матері.

Їм доводиться вирішувати питання про те, як розділити майно Вероніки, незважаючи на те, що та дала чіткі вказівки перед своєю смертю. Як виявилося, всі багатства повинні перейти в руки молодої дівчини на ім’я Сігне, яку колись віддали на виховання в іншу сім’ю. Герої дізнаються багато нової інформації, що змінює їхнє життя.

+