10 цікавих фактів про серіал «МакМафія»

Англо-американський телевізійний серіал спільного виробництва телекомпаній BBC і AMC «МакМафія» продовжений на другий сезон.

  • Прем’єра першого сезону відбулась першого січня 2018 року. Глядачі та критики позитивно оцінили новий серіал, наприклад The Guardian описав його як «чудово зроблений», а також зазначив «почуття очікування того, що незабаром вивільниться ще більше сили і енергії».
  • В основу серіалу лягла реальна історія, розказана журналістом BBC і The Guardian Мішею Гленн в книзі «Макмафія: Злочинність без кордонів». На думку репортера, після розпаду СРСР рівень світової злочинності сильно зріс, а представники правоохоронних органів самі нерідко стали порушувати закон.

  • У центрі сюжету – життя молодого успішного банкіра Алекса Годмана. Як стверджує сам головний герой, великих успіхів у своїй фінансовій кар’єрі він домігся сам, однак на ділі все виявляється не зовсім так. Велику роль в становленні Алекса як особистості зіграли його батьки: Дмитро і Оксана Годман. Вони емігрували з Росії, при цьому змогли дати синові хорошу освіту, відправивши його вчитися в США. Здавалося б, все в житті Алекса складається якнайкраще. Але зв’язок з батьківщиною і кримінальне минуле батьків виявляються дуже небезпечними не тільки для його кар’єри, а й для життя всієї його родини.
  • Режисером картини став Джеймс Уоткінс, який відомий своєю роботою над одним з найбільш неординарних і яскравих серіалів «Чорне дзеркало».

  • Що стосується виконавця головної ролі, британця Джеймса Нортона, то кіномани напевно його відразу згадають – актор грав князя Андрія Болконського в міні-серіалі «Війна і мир» і наркодилера Томмі Лі Ройса в «Щасливій долині». Нортон з’явився і в фільмах «Гонка» і «Белль». Цікаво, що Джеймс Нортон зіграє у фільмі польського режисера Агнєшки Голланд «Гарет Джонс» про журналіста, який першим на Заході під власним іменем написав про Голодомор 1932-1933 років в Україні. Актор зіграє амбітного валлійського журналіста, який їде в Москву, щоб спробувати взяти інтерв’ю у диктатора Йосипа Сталіна.

  • Окрім британських і американських акторів – Джеймса Нортона, Девіда Стретейрна і Джульєт Райленс, – на екрані з’являлись російські актори Олексій Серебряков, Марія Шукшина, Марія Машкова, Кирило Пирогов і Мераб Нінідзе.
  • У серіалі однаково часто звучить як англійська, так і російська мови. Як кажуть творці «МакМафії», російські актори нерідко навіть вносили деякі правки в свої цитати. Сценаристи не заперечували – все-таки акторам видніше, як прийнято говорити у них на батьківщині.

  • ВВС оголосила про початок роботи над серіалом в жовтні 2015 року.
  • Зйомки серіалу проходили в Лондоні, Хорватії, Катарі, Мумбаї, Каїрі, Белг
  • раді, Белізі, Стамбулі, Тель-Авіві, Москві.Бюджет кожної з шести серій першого сезону склав кілька мільйонів фунтів.

+