10 лютого в Лондоні відбудеться 72-а церемонія вручення премії Британської кіноакадемії BAFTA (British Academy Film Awards).

Фаворитом прийдешньої церемонії виявилася стрічка «Фаворитка» Йоргоса Лантімоса, яка потрапила в 12 номінацій. Зокрема, картина претендує на звання кращого фільму, кращого британського фільму, а також представлена ​​в номінаціях «Кращий оригінальний сценарій» і «Кращий режисер».

Стрічка розповість про політичні інтриги в епоху правління королеви Анни – останнього монарха династії Стюартів на англійському престолі. Фільм охопить часовий період між кінцем XVII століття і першими роками століття XVIII, коли Анна вступила на престол в 1702 році.

Країною де-факто керує леді Сара Черчілль замість божевільної королеви Анни, з якою вони дуже близькі. Але тут прибуває нова служниця, кузина Сари, Абігейл, яка швидко включається в палацові інтриги і хоче скоріше зайняти місце своєї кузини.

Далі за кількістю номінацій слідують фільми «Богемська рапсодія», «Рим», «Народження зірки» і «Перша людина», які представлені в семи категоріях.

Повний список номінантів на премію BAFTA-2019 виглядає так:

Кращий фільм

  • «Народження зірки»
  • «Зелена книга»
  • «Рома»
  • «Фаворитка»
  • «Чорний клановец»

Кращий британський фільм

  • «Богемська рапсодія»
  • «Звір»
  • «Маккуїн»
  • «Стен і Оллі»
  • «Тебе ніколи тут не було»
  • «Фаворитка»

Видатний дебют британського сценариста, режисера або продюсера

  • «Звір» – режисер і сценарист Майкл Пірс, продюсер Лорен Дарк
  • «Камбоджійська весна» – режисер, сценарист і продюсер Крістофер Келлі
  • «Відступництво» – режисер і сценарист Деніел Кокотайло
  • «Пили» – режисер і сценарист Ліенн Уелем, продюсер Софі Харман

Кращий фільм іноземною мовою

  • «Догмен»
  • «Капернаум»
  • «Магазинні злодюжки»
  • «Рома»
  • «Холодна війна»
  • «Магазинні злодюжки»

Кращий документальний фільм

  • «RBG»
  • «Маккуїн»
  • «Вони ніколи не стануть старше»
  • «Вільний підйом поодинці»
  • «Три однакових незнайомця»

Кращий анімаційний фільм

  • «Острів собак»
  • «Суперсімейка 2»
  • «Людина-павук: Через всесвіти»

Кращий режисер

  • Альфонсо Куарон – «Рома»
  • Бредлі Купер – «Зірка народилася»
  • Йоргос Лантімос – «Фаворитка»
  • Павло Павліковський – «Холодна війна»
  • Спайк Лі – «Чорний клановец»

Кращий оригінальний сценарій

  • «Влада»
  • «Зелена книга»
  • «Рома»
  • «Фаворитка»
  • «Холодна війна»

Кращий адаптований сценарій

  • «Якщо Біл-стріт могла б заговорити»
  • «Зірка народилася»
  • «Чи зможете ви мене пробачити?»
  • «Людина на Місяці»
  • «Чорний клановец»

Краща актриса

  • Віола Девіс – «Вдови»
  • Гленн Клоуз – «Дружина»
  • Леді Гага – «Зірка народилася»
  • Мелісса МакКарті – «Чи зможете ви мене пробачити?»
  • Олівія Колман – «Фаворитка»

Кращий актор

  • Бредлі Купер – «Зірка народилася»
  • Вігго Мортенсен – «Зелена книга»
  • Крістіан Бейл – «Власть»
  • Рамі Малек – «Богемська рапсодія»
  • Стів Куган – «Стен і Оллі»

Краща актриса другого плану

  • Клер Фой – «Людина на Місяці»
  • Марго Роббі – «Дві королеви»
  • Рейчел Вайс – «Фаворитка»
  • Емі Адамс – «Власть»
  • Емма Стоун – «Фаворитка»

Кращий актор другого плану

  • Адам Драйвер – «Чорний клановец»
  • Махершала Алі – «Зелена книга»
  • Річард Е. Грант – «Чи зможете ви мене пробачити?»
  • Сем Рокуелл – «Власть»
  • Тімоті Шаламет – «Гарний хлопчик»

Кращий композитор

  • «Якщо Біл-стріт могла б заговорити»
  • «Зірка народилася»
  • «Мері Поппінс повертається»
  • «Острів собак»
  • «Чорний клановец»
  • «Острів собак»

Краща операторська робота

  • «Богемська рапсодія»
  • «Рома»
  • «Фаворитка»
  • «Холодна війна»
  • «Людина на Місяці»

Кращий монтаж

  • «Богемська рапсодія»
  • «Влада»
  • «Рома»
  • «Фаворитка»
  • «Людина на Місяці»

Краща робота художника-постановника

  • «Мері Поппінс повертається»
  • «Рома»
  • «Фаворитка»
  • «Фантастичні тварини: Злочини Грін-де-Вальда»
  • «Людина на Місяці»

Кращий дизайн костюмів

  • «Балада Бастера Скраггс»
  • «Богемська рапсодія»
  • «Дві королеви»
  • «Мері Поппінс повертається»
  • «Фаворитка»
  • «Дві королеви»

Кращий грим / зачіски

  • «Богемська рапсодія»
  • «Влада»
  • «Дві королеви»
  • «Стен і Оллі»
  • «Фаворитка»

Кращий звук

  • «Богемська рапсодія»
  • «Зірка народилася»
  • «Місія нездійсненна: Наслідки»
  • «Тихе місце»
  • «Людина на Місяці»
  • «Тихе місце»

Кращі візуальні ефекти

  • «Месники: Війна нескінченності»
  • «Першому гравцеві приготуватися»
  • «Фантастичні тварини: Злочини Грін-де-Вальда»
  • «Людина на Місяці»
  • «Чорна Пантера»

Висхідна зірка 2019 роки (глядацьке голосування)

  • Баррі Кеоган
  • Джессі Баклі
  • Лакіт Стенфілд
  • Летішией Райт
  • Синтія Еріво