Бокс-офіс 14-16 вересня: «Хижак» встановив антирекорд

Так, так, так. У свій перший вікенд «Хижак» (Predator) зумів поласувати всього лише 24 мільйонами доларів на 4037 екранах. Це не тільки розчарування для студії, яка витратила на постановку цього давно очікуваного сиквела фільму тридцятирічної давнини з Арнольдом Шварценеггером, а й абсолютний антирекорд для картини, випущеної одночасно на більш ніж чотирьох тисячах екранів.

Чим розчарував фільм аудиторію, що на 62 відсотки складалася з осіб чоловічої статі?

Сказати науково доказово важко, але смію припустити, що відсутність одного видного героя, заміненого на кількох симпатичних, але таких, що не надто виділяються з групи, персонажів, нехай симпатичних і відомих, не компенсує бажання глядачів сублімувати свої комплекси через м’язистого героя типу Термінатора і Рембо.

Часто буває, що міжнародний прокат компенсує американські невдачі фільмів. Цього з «Хижаком» не сталося. У 72 країнах за межами Північної Америки (США і Канада) фільм зібрав лише 30,7 мільйона доларів, що на відкриття дало лише скромні 54,7 мільйона глобальних.

Що стосується фільму, що у свій другий вікенд зайняв друге місце – страшилки з релігійними овертонами «Монахиня» (The Nun) – то, як то кажуть, з одного боку це слабкий результат з 18,7 мільйонами «домашніх» зборів. Але якщо скласти ці гроші з 33,1 мільйона доларів зібраних в 33 зарубіжних країнах, то загальний світовий збір на цей момент досяг 228,7 мільйона (при 143, зібраних у Північній Америці). При бюджеті всього в 22 мільйони доларів студія Warner може вважати, що її молитви були почуті і відповіді на них прийшли.

Ті ж боги кіно, які були прихильні до «Монахині» допомогли і двом чудикав жіночої статі з чорнуватої комедії «Просте прохання» (A Simple Favor).

Фільм поставив режисер Пол Фейг, якого я б умовно назвав феміністом у кінематографі. Ця його картина теж пройнята немов би симпатією до так званої слабкої статі, але в ній режисер демонструє, що він не такий уже й простий і однозначний у його погляді на жінок, і йому не чужа певна  іронія, а то і скептицизм у минулих його роботах.

На момент, коли пишуться ці рядки, не були остаточно визначені володарі четвертого і п’ятого місць за результатами цього вікенду. За попередніми даними крок у крок йшли «Шалено багаті азіати» з 8,8 мільйонами і новий хлопчина на кварталі «Білий хлопець Рік» (White Boy Rick) c 8,7 мільйонами. Хто б не переміг, а розрив усе одно буде невеликим, «Шалено багаті азіати» залишаться касовим феноменом з 187,4 мільйонами доларів зборів глобально при бюджеті в 30 мільйонів.

Разом із тим є припущення що «Білий хлопець Рик» таких висот не досягне, судячи з того, що навіть при дебюті середній збір на зал у цієї картини був меншим, ніж у «Шалено багатих азіатів», що йдуть у прокаті вже кілька тижнів.

ЧИТАТИ ЩЕ